×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Brīdina par neatļautu zobārstniecības praksi Rīgā

zobarsts2

Zobārstniecības pakalpojumus Rīgā, Mārupes ielā 6 turpina sniegt Helēna Ondzule, kurai uzdots apturēt darbību jau pērn 27. maijā, informē Veselības inspekcijā (VI).

Inspekcijā klāsta, ka, reaģējot uz iedzīvotāju sniegto informāciju un reklāmu plašsaziņas līdzekļos, VI amatpersonas šā gada 15.augustā veica kontroli Helēnas Ondzules zobārstniecības kabinetā. Kontroles laikā konstatēts, ka iepriekš konstatētie pārkāpumi nav novērsti.

Iestāde nav reģistrēta Ārstniecības iestāžu reģistrā. Savukārt Helēna Ondzule nav reģistrēta Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā, kā arī nav sertificēta attiecīgajā specialitātē – tas neļauj viņai nodarboties ar ārstniecību. Kabinetā netiek ievērotas arī higiēnas un epidemioloģiskās drošības prasības. Šādi darba apstākļi apdraud pacientu veselību un dzīvību, brīdina inspekcija.

VI atgādina, ka veselības aprūpes pakalpojumus atļauts sniegt ārstniecības iestādē, kas ir reģistrēta Ārstniecības iestāžu reģistrā un atbilst obligātām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām. Informāciju par reģistrētajām ārstniecības iestādēm var sameklēt VI mājaslapā, ierakstot interesējošās iestādes nosaukumu: “http://vi.gov.lv/lv/air”.

Inspekcija atkārtoti aicina ikvienu iedzīvotāju atbildīgi izvēlēties ārstniecības personu un vietu, kur saņemt veselības aprūpes pakalpojumus. Tāpat VI mudina iedzīvotājus arī turpmāk sniegt VI informāciju, ja rodas aizdomas, ka ārstējošā persona nav sertificēta vai strādā pakalpojumu sniegšanai nepiemērotās telpās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+