×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2012
Drukāt

Brīdina par nelicencētu finanšu pakalpojumu sniedzēju

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) rīcībā ir nonākusi informācija par nelicencētu ieguldījumu un noguldījumu pakalpojumu sniegšanu Latvijā, ko veic uzņēmums ar nosaukumu “Real Trade Limited (Londona)”, iespējams, klientu maldināšanai, izmantojot Latvijā licencētas ieguldījumu brokeru sabiedrības ar līdzīgu nosaukumu SIA “IBS “Real Trade” vārdu un publiski pieejamo informāciju.

FKTK biznesa portālu “Nozare.lv” informēja, ka “Real Trade Limited (Londona)” nelicencēto pakalpojumu reklāmu ir izvietojis savā mājaslapā “www.realtradeinvest.com” un interneta sociālajos tīklos (blogos). Tāpat Latvijas iedzīvotājiem tiek piedāvāts ieguldīt naudas līdzekļus šajā uzņēmumā ar e-pasta vēstuļu starpniecību.

Komisija brīdina, ka uzņēmumam nav izsniegta licence ieguldījumu pakalpojumu sniegšanai un noguldījumu piesaistīšanai Latvijā. Kā arī iedzīvotāji aicināti atturēties no sadarbības ar šo uzņēmumu, jo tam nav tiesību Latvijā piesaistīt noguldījumus un sniegt ieguldījumu pakalpojumus.

Minētā uzņēmuma mājaslapā ir norādīta maldinoša informācija par uzņēmuma saistību ar Latvijā reģistrēto un licencēto SIA “IBS “Real Trade”. Pēc “IBS “Real Trade” sniegtās informācijas, tai nav meitasuzņēmuma Lielbritānijā un tā nekādā veidā nav sasaistīta ar minēto nelikumīgo pakalpojumu sniedzēju.

Nelicencēti komersanti netiek valstiski uzraudzīti un ieguldītāju intereses tādējādi netiek aizsargātas. Nelicencēta komercdarbība, pieņemot noguldījumus vai piesaistot ieguldījumus, ir krimināli sodāma.

FKTK aicina ikvienu noguldītāju pārliecināties, vai iespējamais pakalpojumu sniedzējs ir tiesīgs sniegt šādus pakalpojumus. Informācija par visiem licencētajiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir atrodama komisijas mājaslapā “www.fktk.lv” sadaļā “Tirgus dalībnieki”.

Tāpat FKTK aicina ikvienu personu, kuras rīcībā nonāk informācija, ka kāda persona piedāvā finanšu pakalpojumus, tostarp piedāvā piesaistīt noguldītāju un ieguldītāju līdzekļus, un ir pamats uzskatīt, ka pakalpojumi tiek piedāvāti bez licences vai atļaujas, informēt par to FKTK, tādējādi veicinot Latvijas finanšu tirgus stabilitāti un tā darbību atbilstoši tiesību normām, kas vērstas uz noguldītāju aizsardzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+