×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. augusts, 2014
Drukāt

Brīdina par nelikumīgiem interneta pakalpojumu sniedzējiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) brīdina iedzīvotājus par nelikumīgu interneta pakalpojumu sniedzēju darbību un aicina neslēgt līgumus par interneta un citu elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanu ar komersantiem, kas nav reģistrēti kā elektronisko sakaru komersanti, liecina SPRK paziņojums.

SPRK rīcībā ir nonākusi informācija, ka ir komersanti, kas piedāvā Latvijas iedzīvotājiem slēgt līgumus par interneta pakalpojuma sniegšanu, lai gan šie komersanti nav tiesīgi sniegt elektronisko sakaru pakalpojumus. Atsevišķi komersanti nav pat atrodami to juridiskajās adresēs. Līdz ar to ne iedzīvotāji, kas noslēguši līgumu, ne kāds cits ar komersantu nevar pat sazināties, skaidro SPRK.

“Mūsu rīcībā ir nonākusi informācija par komersantiem Rīgā, kas ir noslēguši līgumus ar iedzīvotājiem par interneta pakalpojumu sniegšanu, izrakstījuši rēķinus, bet interneta pakalpojuma sniegšanu reāli nenodrošina. Uzsākot izvērtēt konkrētos gadījumus, jau šobrīd esam konstatējuši, ka šiem komersantiem nav tiesības sniegt interneta pakalpojumus, jo tie nav reģistrēti kā elektronisko sakaru komersanti,” norāda SPRK Elektronisko sakaru un pasta departamenta Pakalpojumu kvalitātes nodaļas vadītājs Aleksandrs Čerņakovs – Neimarks.

Viņš aicina ikvienu pirms līguma parakstīšanas rūpīgi to izlasīt un pārbaudīt visu pieejamo informāciju par konkrēto elektronisko sakaru pakalpojuma sniedzēju.

Šobrīd SPRK turpina izvērtēt un pārbaudīt tā rīcībā saņemto informāciju.

Apmeklējot SPRK mājaslapu “www.sprk.gov.lv” sadaļu “Aktuāli”, ikviens var pārliecināties, vai komersants, kurš jau sniedz vai piedāvā sniegt interneta un citus elektronisko sakaru pakalpojumus, ir reģistrēts kā elektronisko sakaru komersants. SPRK mudina iedzīvotājus neslēgt elektronisko sakaru pakalpojumu līgumus ar komersantiem, kuri nav reģistrēti minētajā reģistrā.

Ja iedzīvotāji vai komersanti ir jau noslēguši līgumus par elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanu ar komersantu, kas nav reģistrēts minētajā sarakstā, SPRK lūdz iedzīvotājus par to informēt regulatora darbiniekus elektroniski, līguma par elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanu kopiju un pēdējā rēķina kopiju sūtot pa pastu (adrese: Ūnijas ielā 45, Rīga, LV-1039) vai e-pasta adresi “sprk@sprk.gov.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+