Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
23. maijs, 2014
Drukāt

Brīdina par paaugstinātu bīstamību bakteriālās iedegas izplatībai

Bakterialaiedega

Iestājoties karstam un mitram laikam, augļu dārzu īpašniekiem jārēķinās ar paaugstinātu bakteriālās iedegas izplatību, liecina Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) paziņojums.

Dienesta inspektori sākuši intensīvas pārbaudes bakteriālās iedegas (Erwinia amylovora) perēkļos Saldū, Tukumā, Slampē, Iecavas novada Dzelzāmurā, Ozolnieku pagasta Aizupēs, Lapmežciemā, Jelgavas novada Elejas un Vilces pagastos un trīs kilometru teritorijā ap infekcijas perēkli. Pārbaužu mērķis savlaicīgi konstatēt un novērst bakteriālās iedegas tālāku izplatību.

Slimības izplatības riska periods ir saimniekaugu – ābeļu, bumbieru, pīlādžu, klinteņu un vilkābeļu – ziedēšanas laiks, kad baktērijas izplatās ar vēju, bitēm kukaiņiem un putniem.

Bakteriālo iedegu buferzonā noteikti ierobežojumi – bakteriālo iedegu saimniekaugu ziedēšanas periodā un vismaz divas nedēļas pēc augu ziedēšanas beigām, aizliegts pārvietot bišu stropus. Ja koks ir inficēts ar bakteriālo iedegu, tas agrāk vai vēlāk aizies bojā un vienīgais veids, kā ierobežot bakteriālo iedegu, ir iznīcināt inficēto saimniekaugu.

Pērn VAAD inspektori veikuši 1154 pārbaudes bakteriālās iedegas atklāšanai. Pārbaudes veiktas komercdārzos, piemājas dārzos, apstādījumos, stādaudzētavās un savvaļā. Noņemti 512 paraugi, bakteriālā iedega konstatēta 22 paraugos astoņās vietās Rīgas, Kurzemes un Zemgales reģionos.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+