×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Brīdina par “policijas” datorvīrusa aktivizēšanos

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts policija brīdina, ka pēdējā laikā internetā atkal parādījies “policijas” datorvīruss.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa informēja, ka pēdējās dienās Valsts policija no iedzīvotājiem saņēmusi vairākus satrauktus zvanus par to, ka, apmeklējot dažādas mājaslapas internetā, uz datora ekrāna parādījies logs ar Valsts policijas emblēmu un brīdinājuma tekstu, ka noteiktā laikā ir jāsamaksā sods.

Policija brīdina, ka šāda veida informācija ir datorvīruss un, ja tiek saņemta šāda informācija datorā, ieteicams ar iesniegumu vērsties tuvākajā policijas iecirknī. Policija vēlreiz atgādina, ka šādā veidā netiek veikta sodu uzlikšana un to piedziņa.

Plašāka informācija par šo datorvīrusu pieejama Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju mājaslapā “http://www.cert.lv/resource/show/251″.

Vēl janvārī Valsts policija paziņoja, ka, reaģējot uz iedzīvotāju pieteikumiem par “policijas vīrusu”, Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Sintija Virse aģentūru LETA toreiz informēja, ka kriminālprocess par nelikumīgām darbībām ar automatizētās datu apstrādes sistēmas resursu ietekmēšanas ierīcēm sākts pagājušā gada 21.decembrī.

Tobrīd noskaidrots, ka datorvīrusam ir vismaz trīs paveidi, kas atkarībā no lietotāja IP adreses teritoriālās piederības uzrāda šīs valsts tiesībsargājošās iestādes logo, maldinot par kāda pārkāpuma esamību un nepieciešamību samaksāt sodu datora atbloķēšanai. Viens no šāda datorvīrusa paveidiem paredzēts 33 valstīm, tostarp arī Latvijai.

Pērn vairākos Valsts policijas reģionu pārvalžu iecirkņos ir vērsušies iedzīvotāji ar informāciju, ka, apmeklējot dažādas mājaslapas internetā, uz datora ekrāna parādījies logs ar Valsts policijas emblēmu un brīdinājuma tekstu, ka dators ir bloķēts un 48 stundu laikā ir jāsamaksā naudassods.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+