×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Vīķe-Freiberga brīdina par Putina radītajiem draudiem 
 (17)

Foto- LETAFoto- LETA

Bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga.

Bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga (attēlā) lekcijā ASV paziņojusi, ka Krievijas dalība Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomē visas ANO darbību ir padarījusi “impotentu attiecībā uz visiem nodomiem un mērķiem”, kā arī brīdināja, ka Vladimira Putina vadītā Krievija “spiedīsies uz priekšu, cik tālu vien var, un, kad tā netiks atgrūsta, spiedīsies vēl tālāk”.

Lekcijā Ringlinga Mākslas un dizaina koledžā Floridas štata Sarasotas pilsētā 11 grāmatu autore un eksperimentālās psiholoģijas doktore Vīķe-Freiberga, kas Latvijas prezidentes amatā bija divus termiņus no 1999. līdz 2007. gadam, norādījusi, ka Rietumu līderi nekad nav saskārušies ar personību, kas līdzinātos Putinam, vēstīja Sarasotas laikraksts “Herald Tribune”.

“Nav vajadzīgs doktora grāds psiholoģijā, lai saprastu, ka viņš ir pēc varas izslāpis un bezbailīgs, un spēlē pokeru, ja jums patīk, var teikt, spēlē zaķpastalas ar visu pārējo pasauli un skatās, cik tālu viņš var aiziet, līdz cilvēki atrod līdzekļus, ar ko stāties pretī viņa agresijai,” Vīķe-Freiberga raksturojusi Putinu. Viņa izmantoja spēļu teorijā lietoto zaķpastalu apzīmējumu, kas radies no nelegālu automašīnu sacensību piemēra, kad divas mašīnas traucas viena otrai pretī līdz sadursmei – ja neviens no diviem autovadītājiem nepagriezīs stūri, viņi abi ies bojā frontālā sadursmē pie liela ātruma. Šis apzīmējums nereti tiek izmantots arī mūsdienu politikas un ekonomikas zinātnē, lai raksturotu situāciju, kad divi pretinieki negrib padoties, bet, nevienam nepadodoties, sekas ir vispostošākās abām pusēm.

“Es teiktu, ka viņam ir bijusi lieliska praktiskās psiholoģijas apmācība. Tas nozīmē, piemēram, ka viņš [izprot] to valstu vadītāju raksturu, kurus satiek, un atrod viņu vājos punktus un izspēlē tos pret viņiem. Viņam ir liels talants, un viņam arī ir bijusi lieliska apmācība, varu to apliecināt,” teikusi bijusī Latvijas prezidente.

76 gadus vecā Vīķe-Freiberga tēlaini sacījusi, ka Putins iekasē naudu no Staļina laiku apdrošināšanas polises, lai uzturētu dzīvas Krievijas ekspansijas ambīcijas, vēsta “Herald Tribune”. Viņa atgādinājusi, ka Padomju Savienība pagājušajā gadsimtā ieveda krievu viesstrādniekus valstīs, ko bija pievienojusi 40. gados, vienlaikus neskaitāmus vietējos deportējot uz gulagu, raksta avīze. “Apzinātas iedzīvotāju pārvietošanas, kas sākās Staļina laikā un ko turpināja viņa pēcteči, mērķis bija iepriekš noteikts, lai garantētu, ka tad, ja valstis atgūst savu neatkarību, vienmēr ir iespējams izspēlēt krievu minoritātes kārti,” paskaidrojusi Vīķe-Freiberga.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Beidzot kaut kurs izsakas par Putinu ta ka tas ir!

 2. Kā Jums nav kauna ,kuri tik zemiski izsakās par mūsu vienīgo ekselento prezidenti!!! Viņa bija pirmā ,kura nesa Latvijas vārdu ārzemēs ar lielo burtu…Viņa ir inteliģenta,gudra un izskatīga -Latvijas prezidenta cienīga personība! Man ir kauns par mūsu tagadējo prezidentu ,kad viņš uzstājās ar runu citās valstīs runājot angļu mēlē..Vai tiešām pats nav paklausījies un paskatījies sevi no malas?
  Vaira Vīķe-Freiberga ir īsta Latvijas patriote un nevajag gvelzt muļķības un dziedāt līdzi Putinam!!!

 3. Un Amerika arī ,,spiedīsies,,, kur varēs un gribēs!!! DADA

  • Amerika un Krievija Atbildēt

   vai tāpēc, ka aiz okeāna ir lielvalsts, kur iespiedusies visur pasaulē, jāignoirē draudi lielvalsts, kura atrodas tepat pie sāna un jau nez cik reizes ir jaukusies šīs valsts dzīvē, arī nodevīgi un asiņaini?

 4. Visu cieņu Vairai-Vīķei Freibergai!!!Lepojos ar viņu!Kaut tādu cilvēku mums būtu vairāk,izglītotu,zinošu un bez locīšanās visiem vējiem līdzi. Daudziem skauž viņas stāja,tāpēc cenšas gvelzt muļķības un nomelnot viņu.Dažiem komentētājiem skauž viņas gudrība,stāja,jo paši pat nespēj rūpēties par sevi un savu sadzīvi.

  • Locījās, ai kā locījās visiem vējiem – Abreni par sprāguša ēzeļa ausīm, 9.maija svinību apmeklējums Krievijā, oligarhu rauti jārmalā, čekas maisu aizklapēšana, bet tu ,pensionārīt, pagavē, kamēr ši ērce sūc tautas asintiņu.

 5. Kā koda acī tas, kad aizskrēji uz Maskavu Caram roku pabučot, bet viņštik pasmīnēja par tavu iztapību. Cerēji ka sagaidīs tikpat godbijīgi kā vietējie oligarhi saietos jārmalā. Un kāpēc aizklapēji čekas maisus, vai baidījies par savu klātesmi tajos?

 6. Freibergas kundzei ir pilnīga taisnība. “Annai” laikam rādās, ka Freibergas kundzes izteicieni naidojot tautas…

 7. VVF naido tautas latvijā, sniedz melīgi nepatiesu informāciju par Latviju pasaulē. Viņa stumj mūs uz karu un nemieriem ar saviem paziņojumiem presei. Viņa grib, lai te būtu svešu zemju karaspēka bāzes,kas nozīmē karadarbības draudus Latvijai, ekonomikas, infrastruktūras iznīcināšana. Kā arī Latvijas iedzīvotāju upuri. Miera uzturētāji no amerikas visā pasaulē atstāj aiz sevis civiliedzīvotāju upurus. vai mums to vajag. Atcerieties dziesmu – mazs bērniņš krustcelēs… Vēl 100 gadi nav pagājuši kopš pirmā pasaules kara. Abos pasaules karos Latvija tika ierauta. Nepieļausim naida runas, arī no VVF mutes tās ir un paliek naida runas. Lai viņa brauc uz Krieviju un tur tiešraidē prezidentam klāsta savu viedokli. nepieļausim ka mūsu dēli kļūst par lielgabalgaļu lielvarām. Mūsu drošibu neviens neapdraud. Ja kanādas pīle šeit nejūtas droša, lai lido prom uz mītnes zemi.

  • Kur tu esi saskatījusi naida runas?: “kurš par ko, bet utainais par pirti”. Vaira runā par to, ka šodienas eiropas vadoņiem ir pēdējais laiks pieturēties Ženēvas konvencēm, ko ir izstrādājuši gudri un pieredzējuši politiķi, un atgriezt okupantiem viņu piektās kolonas, nevis gļēvi pļāpāt par demokrātiju. Runa neiet par to, ka kādu piespiedus izsūtīt – iārada nosacījumus, lai miļjoni klaidoņu, ko komunisti izkaisījuši pa visu pasauli varētu cienīgi atgriezties savās mājās. Tas protams maksās dārgi, bet vel dārgāk būs, ja situāciju sāks izmantot visādi “labi apmācīti” avanturisti un pundurfīreri. Tā nav tikai to valstu problēma, kuras cieš no šā uzbrukuma, bet kopīga nelaime.

  • Izskatās jau, ka diplomātu valodā viņa ir teikusi tieši acīs atbildes katram viedoklim. Naida runas – nav jau jānoklusē! Ļoti normālā valodā pateikta patiesība, bez kādas kurināšanas un meliem. Un Latvija diemžēl savā izmērā un savā novietojumā pagrūti izvairīties no tām svešajām karabāzē, pēdējās svešās izvāca kādus 20 gadus atpakaļ. Vai par Krievijas un Vācijas slepeno vienošanos jāuzliek atbildība ASV? Jo viņu spiegi vai valdība varēja to zināt? Nav ko aizstāvēt sev tīkamo lielvalsti, jācenšas pasargāt savu mazo valsti, kurā dzīvo! Un ja nav lojalitātes, kav ko pārdot dvēseli un to gremdēt, jābrauc dzīvot un aizstāvēt sev patīkamo vietu uz Zemes.

 8. Vai nevajadzētu parunāt par pašu Vairiņu,kādā purvā viņa mūs ir ievilkusi?

 9. Freibergas kundze SKOLOJUSIES, AUGUSI UN DZīVOJUSI ĀRPUS LATVIJAS!!! MUMS VIŅAS IZTEIKUMI ATTIECĪBĀ UZ KRIEVIJAS PREZIDENTU NAV NEKAS JAUNS!!! NEVAJAG ARĪ BŪT PSIHOLOGAM !!! Nu nezinu gan, vai TIEŠĀM rietumu līderi (varbūt tagadējie, ja viņi ne par ko nav interesējušies un citu valstu izbaudito nav uztvēruši nopietni!?) NAV saskārušies ar Putinam līdzīgām PERSONĪBĀM ??! Putins NAV TĀ BRIESMĪGĀKĀ PERSONĪBA…. Kur tad paliek HITLERS UN STAĻINS??? Par vienu no viņiem Rietumi ŠAUMINĀS VĒL TAGAD, BEt ar otru savā laikā noslēdza vienošanos JALTĀ – BEZ SIRDSAPZIŅAS PĀRMETUMIEM ATDODOT SAPLOSĪŠANAI UN TOTĀLAI IZNĪCĪBAI BALTIJAS VALSTIS un MOLDĀVIJU!?? Nevajag aizstāvēt ne angli Čerčilu, ne amerikāni Rūzveltu, IT KĀ VIŅI NEESOT BIJUŠI LIETAS KURSĀ PAR NOTIEKOŠO bijušajā Padomju Krievijā.!??????????? VIŅI ZINĀJA VISU, JO 2.PASAULES KARĀ TAČU BIJA SABIEDROTIE AR PADOMJU KRIEVIJU…

  • Freibergai ir taisnība-Putina spēlei ir savs mērķis!!!

  • Pateikt PAMATOTU informāciju nenozīmē kādu aizstāvēt. Iespēja, ka lielvalstis nodod mazās ir liela, bet ja Latvija jau pāris reizes piedzīvojusi viena veida scenāriju, kā to “savākt” un tieši tas šobrīd tiek darīts Ukrainā, vai noteikti jāierauj astīte un jāluncina tā austrumu virzienā? Vienlaikus košot un rejot savējos!

 10. Lai viss neskanetu tik liekuligi no ‘jaunnacionalistes’ … VVF ir jacinas internacionala vide par jaunas krizes valdibas sastadisanu SAVA ZEME, kopa ar V un NA – bez SX partijas (5. kolonnas atbalstitajas) lidzdalibu – un arkarteju DDD programmmas pabeigsanu Bezabrene, sakot ar ar Krievijas partijas/PCTVL un citu pret valsti verstu nelikumigu asocoaciju likvidesanu … !

Draugiem Facebook Twitter Google+