Dabā
Laika ziņas

Ilgi gaidītās lietavas Latvijai nes ciklons1

Foto EPA/LETA

Svētdien plašā valsts austrumu daļā – Latgalē, Vidzemē un arī Zemgales austrumu novados – ilgstoši līs un nokrišņu daudzums sasniegs 15-25 milimetrus, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

“Global Forecast System” aprēķini liecina, ka vietām nokrišņu daudzums var sasniegt pat 40-50 milimetru, kas atbilst 40-50 litriem kvadrātmetrā un vairāk nekā pusei no mēneša normas.

Rietumlatvijā dienas pirmā puse paies bez būtiskiem nokrišņiem, vēlāk arī šajā valsts daļā daudzviet gaidāms lietus, līdz pirmdienas pēcpusdienai nokrišņu summa var pārsniegt 20 milimetru.

Tā kā debesis būs apmākušās, gaisa temperatūra Jāņu dienā gaidāma zema – stiprajā lietū tā būs vien +10..+12 grādu, Kurzemē gaiss iesils līdz +15..+17 grādiem.

Pūtīs mērens ziemeļu, ziemeļrietumu vējš.

Arī Rīgu svētdien sasniegs ilgstošs lietus. Prognozes par nokrišņu daudzumu ir atšķirīgas, līdz pirmdienai tas var pārsniegt 20 milimetru. Pēdējās 50 dienās galvaspilsētā bijis tikai 17 milimetru lietus. Debesis klās bieza mākoņu sega, pūtīs mērens ziemeļrietumu vējš un gaisa temperatūra nepārsniegs +15 grādu.

Saistītie raksti

Ilgi gaidītās lietavas Latvijai nes ciklons, kura centrs svētdien virzīsies gar Latvijas un Krievijas robežu, tuvojoties Igaunijai. Atmosfēras spiediens Jāņu rītā 756-759 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī, valsts austrumos gaidāma tā pazemināšanās.

LA.lv