×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

Brīdina par viltus paziņojumiem portālā “Draugiem.lv”

LETALETA

“Galactico” tirdzniecības centru attīstītāja SIA “Linstow Center Management” (“Linstow”) un portāls “Tvnet.lv” brīdina par viltus vēstulēm, kas tiek sūtītas uzņēmumu vārdā portālā “Draugiem.lv” nolūkā izkrāpt maksājumu karšu datus, par abu kompāniju paziņojumiem vēsta LETA.

 

“Linstow” vērš uzmanību, ka, saņemot ziņas ar virsrakstu “Paldies par piedalīšanos SIA Galactico konkursā”, nekādā gadījumā nedrīkst sniegt vēstulē prasīto informāciju. Šīs vēstules nav saistītas ar “Galactico”, bet ir viltvāržu mēģinājums iegūt konfidenciālus iedzīvotāju datus.

Arī portāls “Tvnet.lv” aicina būt modriem un neļauties krāpšanas mēģinājumiem no dažādiem “Draugiem.lv” lietotāju profiliem, kuri lasītājus aicina atklāt privātus finanšu datus, lai saņemtu “Tvnet.lv” portāla konkursu balvas.

“Linstow” norāda, ka tas par viltus vēstulēm informējis portāla “Draugiem.lv” vadību un par interneta drošību atbildīgās valsts iestādes.

“Draugiem.lv” radošais direktors Guntars Meluškāns LETA stāstījis, ka portāls ir saņēmis sūdzības par šiem krāpniekiem un attiecīgi ir nobloķējis vēstules izplatību portālā “Draugiem.lv”.

“Informācija par krāpniekiem ir nodota policijai. Ir svarīgi zināt, ka šādu informāciju krāpnieki izplata, izmantojot citu lietotāju profilus, kuru paroles iegūst līdzīgā ceļā – solot dažādus brīnumus un aizvilinot uz viltus lapām, kas izskatās līdzīgi “Draugiem.lv”,” skaidro “Draugiem.lv” radošais direktors.

Portāls “Draugiem.lv” aicina visus būt ļoti uzmanīgiem. “Tāpat aicinām neuzķerties uz labumu solītāju izmestā āķa. Jo īpaši, ja tiek prasītas norēķinu kontu paroles vai maksājumu karšu dati, nekādā gadījumā tos nedrīkst izpaust. Ja kāds to prasa, tad ir 100% skaidrs, ka cenšas izkrāpt banku piekļuves datus un naudu,” uzsver Meluškāns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+