×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Brīdinājuma zīme zāļu aprakstos

© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.com© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.com

Woman with remedy having flue in bed. Indoors.

Šoruden vairāku reģistrēto zāļu lietošanas instrukcijā un aprakstā pakāpeniski parādās jauns simbols – melns trīsstūris.

Šis apzīmējums Eiropas Savienībā ir ieviests zāļu drošības un papildu uzraudzības programmas ietvaros. Lejup vērstais melnais trīsstūris paredzēts, lai pievērstu pacientu pastiprinātu uzmanību medikamentu iespējamām blaknēm un uzsvērtu, ka zāles ir pakļautas papildu uzraudzībai.

Ja zāļu aprakstā un lietošanas instrukcijā ir minētais marķējums, tas nenozīmē, ka preparāts nav drošs. Šī simbola mērķis ir aicināt ārstus un pacientus aktīvi ziņot par jebkurām zāļu blakusparādībām, kas novērotas, lietojot šos medikamentus, jo acīmredzot tie ir visai nesen nonākuši tirgū vai arī dati par to drošumu (blaknēm) pagaidām ir ierobežoti. Informāciju apkopo, lai pārraudzītu reālo pieredzi zāļu lietošanā.

Ziņojumi par iespējamām blakusparādībām ir nozīmīgs veids, kā iegūt vairāk informācijas par tirgū esošajām zālēm, jo reālajās dzīves situācijās, kad tās lieto pacientu grupa, kas ir lielāka un daudzveidīgāka par klīniskajos pētījumos iesaistīto, var novērot retākas blakus izpausmes. Tā var pārliecināties, ka zāļu lietošanas sniegtie guvumi vēl joprojām atsver iespējamos riskus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+