×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. februāris, 2016
Drukāt

Briedis: Ar krieviem esmu gatavs boksēties jebkurā laikā un vietā (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liels solis pretī vienai no prestižākajām pasaules čempiona jostām – bokseris Mairis Briedis nopietni gatavojas gada pirmajai cīņai pret dienvidāfrikāni Deniju Venteru. Ja nākamās divas cīņas tiks uzvarētas, karjera var sasniegt nākamo līmeni.

Latviešu mašīna
21. februārī “Arēnā Rīga” turnīra “Fighting Elite” odziņa būs Brieža un Ventera cīņa par vakanto Starptautiskās boksa federācijas (IBF) Interkontinentālo čempiona jostu smagajā svarā (līdz 90,7 kg). IBF ir viena no četrām prestižākajām pasaules boksa organizācijām, bet tās Interkontinentālā josta ir ceļš uz cīņu par pasaules čempiona jostu.
“IBF ir demokrātiskākā starp četrām prestižākajām organizācijām. Ja citās dominē noteiktas valstis un tur ir savi favorīti, šajā ir iespējas arī bokseriem no mazas valsts,” skaidro Brieža menedžeris Alberts Siesta. “Mairis ir mašīna, kas, ja Dievs dos, var tikt pie iespējas cīnīties par jebkuras versijas pasaules čempiona jostu.” Tuvākais mērķis ir ar divām uzvarām kļūt par obligāto pretendentu uz IBF pasaules čempiona titulcīņu. 2013. gada rudenī Briedis kļuva par pasaules čempionu Starptautiskās boksa asociācijas (IBA) versijā, taču tā ir mazāk prestiža.
Lai nu kā, ar 31 gadu veco latviešu bokseri šobrīd rēķinoties pasaulē – savu reputāciju viņš ir iekarojis. Briedis profesionālajā karjerā uzvarējis visās 18 aizvadītajās cīņās (15 ar nokautu) un prestižajā boxrec.com rangā smagajā svara kategorijā atrodas piektajā vietā, bet 36 gadus vecais Venters ir 26. Dienvidāfrikānis jau ir karjeras norietā, līdz šim 27 cīņās 20 uzvaras (15 ar nokautu).
“Visu parādīs rings, taču viņš noteikti būs viens no maniem nopietnākajiem pretiniekiem,” norāda Mairis Briedis. “Galvenais, lai būtu veselība. Biju mazliet apslimis, taču tā gadās, tagad viss kārtībā.”
“Neprognozējams bokseris, taču ar kļūdām tehnikā un taktikā,” tā pretinieku raksturo viņa treneris Vasilijs Čerņigovs. Otrs treneris Sandis Kleins stāsta, ka decembrī Mairis atpūties, bet pēc tam sācies intensīvs darbs. Brieža gadījumā atpūta ir nosacīts jēdziens, jo tāpat treniņi bijuši piecas dienas nedēļā. Ņemot vērā pretinieka raženo augumu (1,94 m) Brieža treneri uzaicinājuši trīs attiecīgus sparinga partnerus no Lielbritānijas, Gruzijas un Ukrainas. 12 raundu cīņa latvietim pēdējo reizi bija 2014. gada nogalē. Pērn bija trīs sešu un viena astoņu raundu cīņa.

Lielāki honorāri
Tradicionāli mierīgais Mairis Briedis preses konferencē atraisījās, kad tika uzdots jautājums, kāpēc viņš līdz šim nav cīnījies ar Krievijas bokseriem. Boxrec.com versijā ranga pirmajās divās vietās šobrīd ir titulētie krievi Grigorijs Drozds un Sergejs Ļebedevs. “Esmu gatavs jebkurā laikā, esam piedāvājuši, taču viņi kā putniņi – vienmēr aizlido prom,” Briedis norādīja uz Krievijas sportistu uzvārdiem (latviešu valodā attiecīgi strazds un gulbis). Alberts Siesta uzsvēra, ka gatavi piekāpties honorāru ziņā, taču dabūt krievus ringā un tas tikšot izdarīts.
Cik noprotams, Amerikas iekarošanas plāni tagad varētu atvirzīties otrajā plānā. Briedim ir līgums ar ASV organizāciju “Main Events”, kam gan ar latvieša cīņu organizēšanu pagalam nesokas. “Šobrīd nav skaidrības, vai tur viss ir beidzies vai nav. Pārrunas notiek, taču šos jautājumus risināsim pēc cīņas ar Venteru,” sacīja bokseris.
“ASV ir kreisā tēma. Amerikāņiem Mairis ir vienkārši austrumeiropietis – viens no desmitiem, kas tur ierodas, bet Latvijā izaudzināt čempionu – tā ir cita uzmanība no valsts, sponsoriem, faniem. Te viņš ir jāceļ, nevis ASV,” pārliecināts Alberts Siesta, piebilstot, ka turpmāk Briedis, kurš ikdienā strādā Latvijas Valsts policijā, pelnīs lielākus honorārus, kas vairos viņa motivāciju. Summas, protams, netiek atklātas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kudrešova fanu pulciņš Atbildēt

    siesta izklausās pēc melīga plukatas…

Draugiem Facebook Twitter Google+