×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. maijs, 2016
Drukāt

Briedis: Amerikā par tādām cīņām maksā miljonus (10)

LETALETA

Mairis Briedis svētdienas naktī ar tehnisko nokauto desmitajā raundā pārspēja Olanrevaju Durodolu no Nigērijas, kļūstot par obligāto pretendentu uz WBC čempiona titulcīņu smagajā svara kategorijā līdz 90,7 kilogramiem.

Par šo uzvaru Briedis saņēma WBC sudraba jostu, kas līdz šim piederēja nigērietim, taču pats galvenais ieguvums ir izcīnītā uzvara pret karjeras nopietnāko pretinieku un iegūtā iespēja kļūt par WBC čempiona titula pretendentu. Gan Mairis, gan treneris Sandis Kleins šo pretinieku novērtēja ar piecām zvaigznēm – no pasaules labāko desmitnieka.

“Šāda līmeņa cīņa Rīgā vēl nebija notikusi, arī skatītāji bija lieliski. Ceru, ka vēl kādreiz Latvijā izdosies sarīkot ko līdzīgu. Amerikā par šādā cīņām maksā miljonus. Cik saņemšu te, vēl nezinu, bet tie noteikti nebūs miljoni. Svarīgākais bija iegūt šo jostu. Prieks par padarīto vēl nav aptverams, to sapratīsim vēlāk,” Briedis bija gandarīts par uzvaru un saņemto atbalstu.

“No pretinieka puses bija diezgan netīrs bokss, sitieni pēc stop komandas. Esmu pieradis tādas lietas neizmantot un centos boksēt tīri. Pārsteigumi nebija, ja neskaita vēlo cīņas sākumu. Vajadzēja laiku, lai iekustētos. Pirmajos raundos izlaidu vairākus spēcīgus sitienus, tobrīd bija kā bija. Viņam ir ļoti spēcīgs labais sitiens. Nezinu, vai vajadzēja cīņu apturēt jau agrāk, taču jutu, ka ar katru sitienu Durodala paliek arvien ļenganāks,” cīņas gaitu atcerējās Briedis. Pārsistu lūpu un zilu aci Mairis nosauc pa skrambām. Viņš šajā nakti bija labākais.

Pirmie trīs raundi aizritēja līdzvērtīgā cīņā, kurā Briedis brīzīem darbojās kā otrais numurs. Arī izlaida pa kādam sitienam, trāpīja pats. Taču ar ceturtā raunda sākumu, publikas vētraini atbalstīts, Briedis metās uzbrukumā.
“Tāda bija mūsu taktika – sākumā ieboksēties, vairāk pastaigāt pa ringu. Zinot Maira sagatavotību, mums cīņa sākās no ceturtā raunda un. Varētu boksēt arī 16 raundus. Durodolu bijām izpētījuši, viņs nāk no amatieru boksa vairāk ir pirmo trīs raundu bokseris. Centāmies netikt zem viņa labā sitiena, vairāk kustēties kājās. Ar ko pārsteidza Durodola? Ar izturību! Zinot Maira sitiena spēku, viņa izturība brīžiem šķita nereāla. Ko tādu vēl nebiju redzējis,” cīņu komentēja Brieža treneris Sandis Kleins.

Briedim tā bija 20 uzvara 20 cīņās, 17 no tām izcīnītas ar nokautu.
Otrajā obligāto pretendentu cīņā 29. maijā tiks brits Tonijs Beljū un Ilungui Makabu no Kongo. Līdzšinējais čempions Dmitrijs Drozds no Krievijas traumu dēļ ir zaudējis titulu, taču nevar izslēgt arī viņa atgriešanos cīņā par titulu. “Mairim bija vajadzīga šāda pieredze. Makabu vai Drozds? Par to pagaidām nedomājam, taču neviens no viņiem nebūs tik izturīgi ciets čalis kā bija Durodola,” Kleins mazliet ieskatījās nākamajā cīņā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Vēlreiz noskatījos šo cīņu.Ar Mairi varam lepoties!Atliek izteikt nožēlu par mūsu TV un sporta funkcionāriem.

  • To patiešām var skatīties vairākas reizes. Piedevām visam pārejam, viņš arī kolosāli pārvietojās ringā un ļoti labi maskē savus nodomus. Tā ir izcili augsta klase!

 2. ceru ka nepārdosies amerikāņiem…

  • Kāpēc lai “nepardodās”? Viņam būs vajadzīga nauda lai veidotu Latvijas boksa skolu tad kad beigs savu aktīvo periodu. Ne jau Lipmanis palīdzēs vai tas krievs – mužīgs priekšsedis mūsu boksa komitējā un vairāk rūpējās par tiem diviem putniem.

 3. Padomju cilvēkam nauda ir vienīgā vērtība. Gandrīz.

 4. Nevis 10. raundā, bet gan 9. raundā, vismaz tā rādīja tablo.

 5. Bet tu nedzīvo Amerikā,briedi.

 6. Bet tā ir tava dzimtene, dēliņ!

 7. Kauns, nabaga nēģeri sist..

 8. Malacis! Paldies par cinu! Platizeri ir jamaca!

Draugiem Facebook Twitter Google+