Sports
Citi sporta veidi

Briedis atrāda boksu, Peress tikai sevi 16

foto – Paula Čurkste/LETA

Mairis Briedis un kubietis Maiks Peress tidzniecības centrā “Domina” izvietotajā ringā aizvadīja atklātos treniņus. Vērotāji bija daudz, telefonu kameras zibsnīja un ar boksu ikdienā nesaistītiem skatītājiem interesants pasākums.

Pirmais ringā kāpa kubietis Peress, tomēr par treniņu to diez vai var nosaukt. Drīzāk sevis obligātu atrādīšanu. Komanda, tērpusies T-kreklos ar uzrakstu “Old Scool Boxing” lieku reizi atgādina par kubiešu boksa tradīcijām. Tas vairs nav tas Peress, kurš pirms pusotra gada ar nokautu zaudēja krievam Povetkinam. Apmēram 20 kilogramus vieglāks, muskuļaināks, stiegraināks. Šāda svara nomešana noteikti dos papildus ātrumu, taču mazina sitiena spēku. Kubietis ir kreilis, pret kādiem Briedim nav bijis daudz cīņu. Tātad – neērts pretinieks

Peresam vēl nav izdevies kļūt par pasaules čempionu un šoreiz šāds mēģinājums notiks pretinieka midzenī. Gan jau Peress ir dzirdējis par latviešu līdzjutējiem, gan jau tam noskaņojas īpaši. Katrā ziņā neatgādina bokseri, kurš kuļ tukšus salmus. Pagaidām izdara organizatoru prasītās lietas un gatavojas cīņai. Viņa ieceres un paveiktais darbs līdz šim palicis aiz slēgtām treniņu durvīm.

Daudz pilnvērtīgāku treniņu aizvadīja Mairis Briedis. Iesildīšanās, lēcieni ar lecamauklu, darbs ar treneri Sandi Kleinu “uz ķepām”. Atnākušie varēja izbaudīt, cik intensīvs ir boksa treniņš, kā gaisu ar švīkstošu skaņu šķeļ dūres. Boksa mašīna – tā Mairi noraksturoja pasākuma vadītājs.
“Ja runājam par mašīnām, tad tā būs tik laba, cik labu pats esi sagatavojis. Ceram, ka šoreiz būs sanācis luksus auto. Sagatavojušies esam, jūtos labi, atbalsts arēnā būs. Cerams, ka zvaigznes sastāsies mūsu pusē un būs skaista cīņa,” arī Briedis pašlaik nav gatavs garām runām. Apsardzes pavadīta, Brieža komanda devās uz džipu un devās sev zināmā virzienā. Intriga ir atstāta, tās atrisinājums gaidāms vēlā sestdiena vakarā pārpildītā “Arēna Rīga”.

Saistītie raksti
LA.lv