×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2012
Drukāt

Briedis divos raundos tiek galā ar Nagi

Foto: Zigismunds Zālmanis ("Nikon")Foto: Zigismunds Zālmanis ("Nikon")

Mairis Briedis savu desmito uzvaru profesionālajā boksa ringā izcīnīja ar tehnisko nokautu otrajā raundā, smagās svara kategorijas cīņā Majoros pārspējot ungāru Jožefu Nagi.

Pārlūkojot Maira Brieža cīņu sarakstus un pretinieku rangus, sestdien Majoros pārspētais 36 gadus vecais ungārs nešaubīgi ir tituliem bagātākais un pieredzējušākais (amatieru laikā piedalījies arī Atlantas olimpiādē) pretinieks. Tiesa, vairs ne savos karjeras labākajos gados. “Pieredzējis un ar raksturu. Bijušas cīņas, kad pēc vairākiem nokdauniem beigās pats uzvarējis ar nokautu,” par Nagi pirms cīņa izteicās Mairis Briedis. Sestdienas pusdienas laikā jau pēc abu sportistu svēršanās procedūras ciemos iebrauca Maira Brieža treneris Elvis Mihaiļenko. Viņa vērtējums bija īss, bet kodolīgs: “Izskatās, ka ungāram mazliet ir liekais svars, bet tas vēl neko nenozīmē. Mairim vajadzētu uzvarēt pirmajos divos raundos. Ja cīņa ievilksies, var būt visādi”.

Trenera vērojumi dažas stundas vēlāk jau piepildījās ringā. Dodoties cīņā ar Gacho “Es varu, varu, varu…”, Briedis pēc nelielas izlūkošanas pirmajās sekundēs pretiniekam pie ragiem ķērās jau pirmajā raundā. Viens izlaists sitiens, otrs, ungārs jau uz grīdas dēļiem. Tiesa, drīzāk zaudējis līdzsvaru kā sitiena dēļ. Pēc brīža tiesnesis atklāja rēķinu – nokdauns. Viens, otrs, trešais! Pēc boksa noteikumiem cīņai jābūt galā un soģi jau grasījās to pārtraukt. Tomēr gan Briedis, gan Mihaiļenko aicināja cīņu turpināt. Piekrita arī Nagi. Lieli ieguvumi gan viņam no tā netika – šī nav tā reize, kad ungāram izdosies mainīt cīņas gaitu. Otrais raunds sākās ar Brieža uzbrukumiem un 247 sekundes pēc cīņas sākuma tā tiek pārtraukta. Ungārs atkal ir nokdaunā un ilgāk kauties nav gatavs.

“Domāju, ka cīņa būs ilgāka. Reitinga ziņā ātra uzvara ir laba, bet palika nepiepildīta sajūta. Latvijā ir grūti atrast sparinga partnerus, tādēļ ilgāka cīņa būtu noderējusi gan pieredzei, gan treniņam. Arī skatītāji grib ne tikai asinis, bet redzēt boksu. Vislabāk, ja šāds iznākums būtu sestajā raundā. Bet ko nu vairs – tur, ringā, savas emocijas nevar apvaldīt,” nokāpis no ringa, savu desmito uzvaru komentēja Mairis Briedis.

– Pirms cīņas par to skaļi nerunāji, bet esot problēmas ar savainotām rokām un tādēļ cieš tavs sitiens?

– Jā, ir tāda lieta un normāli uzsist tiešām nevaru. Vairāk situ ar vietām, kas nesāpēja, ar pirkstiem.

– Pirmā raunda beigās pats aicināji tiesnesi, lai cīņa turpinātos!

– Gribēju, lai skatītājiem tiek vairāk boksa. Man neatvērās ne pirmā, ne otrā elpa – tik ātri viss notika. Pretinieks bija pieredzējis, bet varbūt šoreiz bija mazāk gatavojies šai cīņai. Turpretī man bija intensīva gatavošanās, kas pakārtota “Biggers Beter” turnīram Kiprā jūlija sākumā. Jutos ļoti labi un var teikt, ka uz šo brīdi esam izspieduši maksimumu.

– Vai Kiprā pretinieki būs spēcīgāki?

– Noteikti. Jau pirmajā cīņā – ukrainis Pāvels Žuravļovs. Pirms diviem gadiem viņu pārspēju šī paša “Biggers Beter” turnīra finālā, tādēļ arī revanša vēlmes faktors jāņem vērā. Turpināsim nopietni gatavoties un šī uzvara pār Nagi bija kā labs starpposms šajā darbā.

Ar sava audzēkņa sniegumu kopumā apmierināts palika arī treneris Elvis Mihaiļenko: “No šova viedokļa mazliet ir vilšanās, ka viss beidzās tik ātri. Taču tas nebija pretinieks no to kategorijas, kas Mairim iepriekšējās cīņās krituši pirmajos raundos un par kādiem mēdz teikt – nevajadzīgi. Šī uzvara ir ļoti noderīga reitingam un atpazīstamībai. Arī tik īsā cīņā varēja redzēt, ka Briedis sāk boksēt savādāk. Agrāk centās visu paveikt ar vienu spēcīgu sitienu un tas bija viens no galvenajiem iemesliem pagaidām vienīgajam zaudējumam pērn Horvātijā. Tagad uzbrukuma sitieni jau bija sērijveidīgi, liekot lietā ātras rokas un paša ātrumu. Ir arī pie kā piestrādāt – tā ir Maira mūžīgā nelaime, par zemu nolaists kreisais plecs. Ar ātru un pieredzējušu pretinieku var bīstami sanākt.”

Profesionāļu cīņu iesildīja Latvijas un Īrijas nacionālo izlašu amatieru mačs. Piecās cīņas uzvarēja mūsējie, pa reizei tika fiksēti neizšķirts un īra uzvara.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+