Sports
Citi sporta veidi

Briedis ir nokautu meistars. Uz ko cer briti? 16

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis sestdien Liverpūles “Echo” arēnā aizvadīs desmit raundu cīņu pret britu Saimonu Valiliju. Angļu mediji un Valilija sparinga partneri cer, ka latvietis tiks uzvarēts.

Saimons Valilijs 2010. gadā kļuva par britu sadraudzības spēļu čempionu, tomēr pāreja profesionālajā boksā aizkavējās un pašlaik viņa kontā ir tikai deviņas cīņas. Visas uzvarētas! Desmitā, pret Mairi Briedi, būs angļa lielā iespēja veikt strauju izrāvienu pa karjeras kāpnēm. Britu salās runā, ka Valilijam tas esot pa spēkam.

Ja Saimonam izdosies likt lietā sava talanta stiprās puses, viņš var sagādāt lielu pārsteigumu WBC titulcīņas galvenajam pretendentam Mairim Briedim,” spriež 31 gadu vecais britu smagsvars Deivs Alens. Viņš pēdējā mēneša laikā bija Valilija sparinga partneris.

Patīkami, ka Midlsboro “Gazette” atzīst Briedi par pašlaik, iespējams, labāko pasaules bokseri smagajā svarā un Mairi sauc par nokautu mākslinieku no Latvijas. Un tomēr vēl un vēl izgaršo iespējamo cīņas scenāriju.

“Valilijs ir ļoti atlētisks un fiziski gatavs par 100 procentiem. Sparingā pretī bijuši Entonijs Džošua, Taisons Fūrijs, Vladimirs Kļičko, un teikšu, ka Saimons ne ar ko nav sliktāks par šiem vīriem,” Brieža nākamo pretinieku liela Alens. Britu boksa pazinēji, nenoliedzot Brieža spēku un meistarību, spriež, ka pašlaik nav smagā svara kategorijā bokseri, kuri varētu nokautēt Valiliju. Tātad cīņas iznākums tiks izšķirts desmit raundos pēc punktiem, kur cerības uz uzvaru pārādās arī britam.

Saistītie raksti

Mairis Briedis un viņa treneris Sandis Kleins uzskata, ka ir sasniegta teicama sportiskā forma, lai gan darba gaitā bijušas arī nelielas problēmas ar motivācijas atrašanu. Kaut kur galvās noteikti ir iespējamā cīņa par WBC čempiona titulu, taču lai pie tās tiktu, jābūt gatavam uzvarēt sestdien Liverpūlē. Fiziski Mairis esot pat stiprāks kā pirms cīņas pret Durodolu. Bijuši treniņi ar slodzēm, kuras atbilst 22 raundu cīņai, pēdējā laikā slodze samazināta, bet šajā nedēļā vēl jānomet četri kilogrami un jāieiet vajadzīgajā svara kategorijā – līdz 90,7 kilogramiem.

“Nevar ciemos braukt sliktā formā. Jābūt psiholoģiski pārliecinātam un fiziski stipram. Brauksim uz Liverpūli simtprocentīgi sagatavojušies. Motivācija varbūt bija mazāka, vairāk bija jāgatavojas psiholoģiski, bet esam to pārvarējuši. Jābrauc un jācīnās. Par nākamo pretinieku ir maz informācijas. Ir bijis labs amatieru boksā, ir bijis Anglijas līgā, cik zinu. Motivēts boksēt pret mani. Domāju, esmu vēl vairāk motivēts. Braucot ārā no Latvijas, ir jāsagatavojas vēl labāk nekā boksējot mājās,” par gaidāmo cīņu un pretinieku saka Mairis Briedis. Viņš joprojām ir sestdienas cīņas favorīts, ko Liverpūlē būs jāpierāda ringā.

LA.lv