Sports
Citi sporta veidi

Briedis nākamo cīņu aizvadīs maijā Saūda Arābijā1

foto – Sintija Zandersone/LETA

Mairis Briedis kā rezervists dosies uz Muhameda Ali supersērijas finālu 11. maijā Saūda Arābijas pilsētā Džedā, kur paredzēta cīņa starp Muratu Gasijevu un Oleksandru Usiku. Ja kāds no bokseriem nevarēs iziet ringā, viņa vietu ieņems Briedis. Ja abi būs gatavi, Briedis pirms fināla dosies ringā “undercard” cīņā. Iespējamais pretinieks kļūs zināms tuvāko divu nedēļu laikā.

“Tās ir fantastiskas ziņas man un Latvijai. Esam atpakaļ pasaules līmeņa šovā. Jau trenējos, labojam kļūdas, pilnveidojamies un kļūstam tikai spēcīgāki. No esošajiem piedāvājumiem tas bija labākais. Protams, gribas boksēt maijā arī LNK boksa šovā Rīgā, bet gan jau tāda iespēja radīsies nākotnē,” preses konferencē izteicās Briedis.

“Noskaņojums pēc zaudējuma Usikam bija kā ar slapju lupatu seju. Desmit gadus nebiju zaudējis. Sajūta, ka viss sākas no jauna. Nē, zvaigžņu slimība man nekad nav bijusi, tomēr tas ir jauns pozitīvs vilnis karjeras turpināšanai. Skaidri zinu, ka vēl trīs gadus boksēšu ar pilnu atdevi un šajā laikā paveikšu lielas lietas sev un Latvijai. Es tā nevaru vienkārši aiziet un atstāt tukšu vietu. Gribu rādīt piemēru jaunatnei un ceru, ka drīz man izaugs cienīga maiņa,” par savu šā brīža motivāciju teica Mairis Briedis.

Saistītie raksti

Kopš zaudējuma Usikam ir mainījušas dažas lietas treniņu korpusā. Piemēram, iepriekšējais treneris Sandis Kleins ir pagājis malā un pašlaik atbild tikai par fizisko sagatavotību. Ja iepriekš Briedois un Kleins visu laiku bija kopā, tad tagad tiekas ne biežāk kā reizi nedēļā. Ir piesaistīti citi treneri, pašlaik iesākta sadarbība ar kādu ukraiņu speciālistu.

“Mana komanda ir deformējusies, tomēr kļuvusi vēl cietāka. Dzīvoju ar pārliecību – viss, kas notiek, notiek uz labu. Tā bija Sanda izvēle. Iespējams, kāds palīdzēja ar komentāriem. Komandu ir papildinājis Dmitrijs Šiholajs, kurš bijis Latvijas čempions. Ir ieradies ukraiņu treneris, taču šī sadarbība ir tikai sākusies pirms nedaudz vairāk nekā nedēļas. Liekam lietas kopā, jo nevar jau mani pārlauzt pilnīgi savādāku. Redzēsim, pēc kāda mēneša vai diviem, kā mums sanāk. Kā mēraukla būs maijā paredzētā cīņa,” atklāj Briedis.

LA.lv