Sports
Citi sporta veidi

FOTO: Briedis pēc zaudējuma: Cīņa bija līdzīga, man būs stimuls turpināt trenēties22


Mairis Briedis preses konferencē pēc cīņas
Mairis Briedis preses konferencē pēc cīņas
Foto – LETA

Latviešu boksa zvaigzne Mairis Briedis uz sestdienas Pasaules Boksa supersērijas pirmā smagā svara kategorijas pusfināla cīņu pret ukraini Oleksandru Usiku bijis pārāk mierīgs, kas Latvijas sportistu esot iegāzis, uzskata bokseris.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Briedis sestdien pēc skaistas 12 raundu cīņas “Arēnā Rīga” pēc punktiem piekāpās Usikam, kurš tādējādi sasniedza turnīra finālu un ieguva arī iepriekš latvietim piederošo Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu. Līdz ar to ukrainis kļuvis par čempionu divās versijās, jo viņam iepriekš bija arī Pasaules Boksa organizācijas (WBO) josta.

“Cerams, ka visiem patika cīņa. Pretī bija spēcīgs bokseris, pirmoreiz man bija tik labs. Šķiet, biju pārāk mierīgs uz cīņu un tas mani iegāza. Tagad esmu tikpat mierīgs. Šo cīņu mums vajadzēs atkārtot un ceru, ka tā notiks,” pēc dueļa sacīja Briedis. “Cīņa bija līdzīga, bet tiesnešiem no malas labāk redzams. Man būs stimuls turpināt trenēties un gatavoties.”

Divi tiesneši Usikam piešķīra uzvaru ar 115:113, kamēr viens soģis deva neizšķirtu – 114:114.

Savukārt Usiks priecājās, ka savā īpašumā ieguvis vēl vienu čempiona jostu, vienlaikus slavējot Briedi.

“Paldies Dievam, esmu ieguvis vēl vienu jostu savā kolekcijā. Mairis ir lielisks sportists, un jūs redzējāt skaistus 12 raundus,” izteicās ukrainis. “Gaidīju, ka pirmā cīņas puse būs grūta, jo Mairim ir liela pieredze, tomēr mēs savu plānu izpildījām.”

Tikmēr Brieža treneris Sandis Kleins atzīmēja, ka cīņa bijusi ļoti līdzvērtīga.

“Neredzu, ka Mairis būtu zaudējis vai Oleksandrs uzvarējis. Bija brīži, kuros Mairis nenostrādāja. Varbūt tāpēc, ka pirms cīņas vairāk tika runāts par Oleksandru, tas nostrādāja uz tiesnešiem,” uzskata Kleins.

Visbeidzot boksa supersērijas turnīra organizators Kalle Zauerlands uzsvēra, ka sestdien piedzīvota viena no lieliskākajām cīņām, ko viņš savā dzīvē redzējis.

“Bija divi lieliski čempioni un rezultāts man gandrīz vai ir sekundārs. Redzējām fantastisku cīņu starp diviem kareivjiem. Ukraina ir liela boksa valsts. Latvija – mēs jūs padarīsim par boksa valsti. Esmu drošs, ka drīz atgriezīsimies,” apmierināts bija Zauerlands.

Galerijas nosaukums

Briedis pret Usiku piedzīvojis savu pirmo zaudējumu profesionāļa karjerā.

Pašlaik 33 gadus vecais Briedis savas profesionāļa karjeras laikā tagad uzvarējis 23 no 24 cīņām, 18 gadījumos panākumu gūstot ar nokautu.

Savukārt 31 gadu vecais Usiks uzvarējis visās 14 cīņās, tostarp 11 ar nokautu.

Briedis piektdien oficiālajā svēršanās procedūrā bija 90,3 kilogramus smags, kamēr par viņu augumā garākais pretinieks svēra 90,4 kilogramus. Abi bokseri sacenšas pirmā smagā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem).

Usiks Pasaules boksa supersērijas finālā maijā risināsies Saūda Arābijas pilsētā Džidā tiksies ar kubieti Junieru Dortikosu vai krievu Muratu Gasijevu. Dortikoss ceturtdaļfinālā pārspēja krievu Dmitriju Kudrjašovu, savukārt Gasijevs uzveica poli Kšištofu Vlodarčiku.

Saistītie raksti

Supersērijas čempions ne tikai iegūs Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu, bet arī kļūs par visu četru prestižāko pasaules čempiona jostu īpašnieku, pie viena nopelnot iespaidīgu naudas balvu, kas mērāma vairākos miljonos dolāru.

Pirmā smagā svara kategorijas čempions apvienos četras jostas – Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempionu jostas. WBA čempions šobrīd ir Dortikoss, bet IBF josta pieder Gasijevam.

LA.lv