Sports
Citi sporta veidi

Briedis: Pirmajā vietā nebūs nauda, bet iespēja pierādīt sev un tautai, ka varam1

foto – LETA

Mairis Briedis pirms sestdien gaidāmās Pasaules boksa supersērijas pusfināla cīņas pret ukraini Aleksandru Usiku atklāja, ka viņam svarīgāk par balvu fondu ir iespēja pierādīt pašam sev, ģimenei un latviešu tautai, ka mēs varam.

Šodien notikušajā preses konferencē abi bokseri bija mazrunīgi un vairākkārt atgādināja, ka treniņos padarīto sestdien redzēsim ringā. Abu sportistu menedžeri savā starpā ir labi pazīstami. Abi bokseri ir visai līdzigi – abi ģimenes cilvēki un sportā godīgi gladiatori, kuri ciena savu pretinieku. Dzeltenu ziņu ķērājiem te nav iespēju sagaidīt publisku apvainojumus vai pretinieka noniecināšanu. Abi ir pasaules čempioni, abi vēl nav zaudējuši nevienu cīņu.

“Bokss ir tāds sporta veids, kurā neko daudz nevar izdomāt. Tajā ir tikai trīs sitieni. Nometnes laikā strādājām pie kļūdām, kuras bija iepriekšējā cīņā. Kā tas būs izdevies, redzēsim sestdien,” sprieda Briedis, kurš trīs mēnešu garumā šim notikumam gatavojās Spānijā.
“Visi runā par naudu, bet man pašlaik tas nav svarīgākais. Pirmkārt, cīnīšos pats sev, ģimenei un jums. Cīnīšos, lai pierādītu – mēs varam,” uzskata Mairis.
Supersērijas rīkotāji precīzu 50 miljonu dolāru balvu fonda sadalījumu neatklāj, taču nav noslēpums, ka sestdienas cīņas uzvarētājs tiks pie vismaz astoņus miljonus dolāru liela honorāra. “Tas ir liels bizness, tā ir liela nauda un tā būs liela cīņa. Te viss ir likts uz vienas kārts,” intrigu uzbur viens no sērijas rīkotājiem Kalle Zauerlands.

Cīņas organizatori sola, ka “Aŗēnā Rīga” būs vietas vairāk kā 11 tūkstošiem skatītāju, tomēr noteiktās biļešu cenas (80 līdz 400 eiro) ir augstas un brīvu vietu vēl ir daudz. Daudzviet Brieža un Usika tikšanās saukta par “gadsimta cīņu”. Divi vēl nezaudējušu pasaules čempionu tikšanās – iespējams, ko tādu Rīga vairs nepieredzēs nekad. Cīņas sākums paredzēts sestdien pusnaktī.

Saistītie raksti
LA.lv