Sports
Citi sporta veidi

Briedis: Pirms cīņas ar Usiku domāju – ja uzvarēšu, tad beigšu karjeru1


Maira Brieža (no kreisās) un Oleksandra Usika divcīņas iznākumu izšķīra divu tiesnešu viņiem piešķirtie 113 un 115 punkti.
Maira Brieža (no kreisās) un Oleksandra Usika divcīņas iznākumu izšķīra divu tiesnešu viņiem piešķirtie 113 un 115 punkti.
Foto – Sintija Zandersone/LETA

Latvijas boksa zvaigzne Mairis Briedis pirms cīņas ar ukraini Oleksandru Usiku domājis, ka, ja uzveiks pretinieku, tad liks punktu savai karjerai, kurā sakrātas ļoti daudz traumas, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” stāstīja sportists.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Briedis aizpagājušajā sestdienā pēc skaistas 12 raundu cīņas “Arēnā Rīga” Pasaules Boksa supersērijas pirmā smagā svara kategorijas pusfinālā pēc punktiem piekāpās Usikam, kurš tādējādi sasniedza turnīra finālu un ieguva arī iepriekš latvietim piederošo Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu. Līdz ar to ukrainis kļuvis par čempionu divās versijās, jo viņam iepriekš bija arī Pasaules Boksa organizācijas (WBO) josta.

“Neesam līdz galam vēl fiziski atkopušies, vēl neko neļauj darīt. Šodien aizlaidīšu uz pirmo treniņu, nedaudz pakustēšos, jo jau ir piedāvājumi uz nākošajām cīņām,” stāstīja Briedis.

“Ja godīgi, tad pirms cīņas ar Usiku domāju – ja uzvarēšu, tad beigšu boksu, jo diezgan daudz traumas savāktas karjeras laikā. Tomēr Dievs gribēja, lai turpinātu profesionālo karjeru. Man nav jāmet pie malas šis sporta veids, daži gadi vēl būs jāpasvīst. Biju domājis aizvadīt šo cīņu un beigt. Pretī bija olimpiskais čempions – augstākais līmenis, ko amatieru boksā var sasniegt. Biju domājis, ja būtu uzvarējis šo cīņu, tad būtu licis punktu uz i. Tomēr vēl jāstrādā,” atklāja Briedis.

Viņa treneris uzskata, ka Briedis esot bijis maksimāli gatavs cīņai, taču bokseris tam nepiekrīt.

“Uzskatu, ka varējām labāk. Nometnē traucēja divas traumas un trešā sevi parādīja ringā. Tas bija lūzuma punkts piektajā raundā. Saņēmos un noturējos līdz 12.raundam. Ar formu, ko sasniedzu Spānijā, varēju parādīt daudz labāku rezultātu,” skaidroja Briedis.

Latviešu bokserim paticis sagatavošanās posms Spānijā, taču tam bijuši arī savi mīnusi.

“Viss atkarīgs no komandas un finansējuma. Spānijā sanāca ļoti dārga nometne, kuru pats no savas naudas maksāju. Tur varētu daudz efektīvāk sagatavoties, jo tur ir piemērotāki laikapstākļi un piemērota infrastruktūra. Tomēr, tad visa komanda esam atrauti no savām ģimenēm, un ne visi to var pārvarēt,” stāstīja Briedis.

Latviešu bokseris jau tuvāko nedēļu laikā, iespējams, zinās savu nākamo pretinieku. Viņš pēc dueļa ar Usiku pauda, ka vēloties revanša cīņu, taču šobrīd par to runāt ir pāragri.

“Sapratu, ka vajag dabūt atpakaļ jostu. Jo vairāk atpūšos, jo vairāk gribu revanša cīņu. No Usika sapratu, ka jābūt lielam finansiālam piedāvājumam, lai viņš piekristu,” teica Briedis.

Usiks boksa supersērijas finālā tiksies ar krievu Muratu Gasijevu, kurš sestdien pusfinālā pieveica kubieti Junieru Dortikosu.

Saistītie raksti

“Usiks ir ļoti ātrs, bet Gasijevam ir ļoti spēcīgs sitiens. Daudz ko izšķirs sagatavošanās un veiksme. Tas ir profesionālais bokss, tur viss var beigties vienā sitienā,” atzīmēja Briedis.

Pašlaik 33 gadus vecais Briedis savas profesionāļa karjeras laikā tagad uzvarējis 23 no 24 cīņām, 18 gadījumos panākumu gūstot ar nokautu.

LA.lv