Sports
Citi sporta veidi

Briedis pirms gaidāmās cīņas smagāks par savu pretinieku Delorjē0


Bokseris Mairis Briedis.
Bokseris Mairis Briedis.
Foto – LETA/Zane Bitere

Latvijas vadošais bokseris Mairis Briedis pirms sestdien Maskavā gaidāmās cīņās ir vairāk nekā vienu kilogramu smagāks par savu pretinieku Brandonu Delorjē no Francijas.

Briedis ar Delorjē cīnīsies Pasaules boksa supersērijas fināla. Piektdien notika oficiālā svēršanās – latvietis svēra 90,3 kilogramus, kamēr viņa pretinieks bija 89,05 kilogramus smags.

Duelis notiks pirmā smagā svara ietvaros, kur sacenšas bokseri līdz 90,7 kilogramiem.

Boksa supersērijas finālā sestdien spēkosies mājinieks Murats Gasijevs un ukrainis Oleksandrs Usiks. Pirms šīs cīņas abiem bokseriem identisks svars – pa 89,9 kilogramiem.

Brieža un Delorjē cīņa kalpos kā iesildošā Pasaules boksa supersērijas finālam. Teorētiski latvietis ir arī kā fināla cīņas rezervists, tomēr maz ticams, ka viņš tiks pie iespējas cīnīties par galveno balvu, jo tad kādam no finālistiem – Usikam vai Gasijevam – jāatsakās no dueļa.

Savas karjeras laikā 25 gadus vecais Delorjē 13 cīņās guvis 11 uzvaras, bet tikai vienu ar nokautu, vienreiz cīnījies neizšķirti un vienu reizi zaudējis.

Tikmēr 33 gadus vecais Briedis 24 cīņās guvis 23 uzvaras, 18 gadījumos virsroku gūstot ar nokautu.

Janvāra beigās Briedis pēc skaistas 12 raundu cīņas “Arēnā Rīga” Pasaules Boksa supersērijas pirmā smagā svara kategorijas pusfinālā pēc punktiem piekāpās Usikam, kurš tādējādi sasniedza turnīra finālu un ieguva arī iepriekš latvietim piederošo Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu. Līdz ar to ukrainis kļuva par čempionu divās versijās, jo viņam iepriekš bija arī Pasaules Boksa organizācijas (WBO) josta.
Pirms tam ceturtdaļfinālā Briedis arī Rīgā pārspēja kubieti Maiku Peresu.

Finālā Usiks tiksies ar Gasijevu, kurš ir Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempions.

Supersērijas čempions ne tikai iegūs Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu, bet arī kļūs par visu četru prestižāko pasaules čempiona jostu īpašnieku, pie viena nopelnot iespaidīgu naudas balvu, kas mērāma vairākos miljonos dolāru.

Sākotnēji boksa supersērijas fināls bija ieplānots 11.maijā Saūda Arābijā, bet Usika traumas dēļ tas tika pārcelts uz vasaru un tagad notiks Krievijā.

LA.lv