×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. maijs, 2016
Drukāt

Briedis skaistā cīņā kļūst par obligāto pretendentu uz WBC čempiona jostu (2)

LETALETA

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis naktī uz svētdienu “Arēnā Rīga” skaistā cīņā ar tehnisko nokautu pieveica Olanrevaju Durodolu no Nigērijas, tādējādi kļūstot par obligāto pretendentu uz Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem).
Pateicoties uzvarai, Briedis savā īpašumā ieguva arī WBC Sudraba jostu.

Jau cīņas pirmajā raundā abi bokseri bija ļoti aktīvi, nekautrējoties no uzbrukumiem. Briedis sākumā gan vairāk izvēlējās otrā numura lomu un gaidīja, kad nigērietis uzbruks, taču ik pa laikam latvietis izpildīja bīstamus sitienus Durodola virzienā. Abi bokseri cīņas sākumā izcēlās ar savu ātrumu un bija acīmredzams, ka šis ir nopietnākais pretinieks līdzšinējā Brieža karjerā. Lai arī Latvijas sportists nekautrējās uzbrukt, viņš bija ļoti piesardzīgs un reti kad ļāva nigērieša sitienam sevi sasniegt.

Otrā raunda beigās Briedis no pretinieka saņēma spēcīgu sitienu ar labo roku, taču latvietis par katru cenu nemetās pretuzbrukumā, bet gan nogaidīja īsto brīdi. Kopumā pirmajos raundos starp bokseriem bija līdzīga cīņa, bet Durodols bieži centās izmantot savu labo roku, turklāt pāris sitienus no tiem latvietis arī izlaida cauri.
Ceturto raundu Briedis uzsāka ļoti aktīvi, veicot daudz bīstamu un turklāt precīzu sitienu Durodola virzienā un pretinieks vairs neizskatījās tik pārliecinoši.

Ceturtajā raundā nigērietis pārsvarā aizsargājās, taču tā beigās Latvijas bokseris no savas aktivitātes jau izskatījās nedaudz saguris, tomēr šis raunds pagāja pilnīgā Brieža zīmē.
Piektajā raundā Durodola centās uzbrukt, taču Briedis diezgan veiksmīgi izvairījās no pretinieka sitieniem, turklāt latvietis ik pa brīdim atbildēja ar bīstamām kombinācijām.
Sestajā raundā Nigērijas bokseris jau vairs neizskatījās tik svaigs, kamēr Briedis bija pārņēmis iniciatīvu un bieži veica sitienus pa galvu. Šī raunda beigās Latvijas sportists izpildīja skaistu kreisā āķa sitienu, kas Durodolu nolika uz ceļgaliem, taču pretinieks pēc tam piecēlās kājās.

Septītā raunda ievadā Durodols kļuva aktīvāks un veica divus bīstamus sitienus pa Brieža žokli, taču latvietis pretinieka centienus apstādināja ar pretuzbrukumiem. Šī raunda beigās Latvijas bokseris trāpīja par nigērieša žokli un pēcāk turpināja savus uzbrukumus, jo sāncensis garām laida daudz sitienu.
Arī astotajā raundā Briedim atkal piederēja liels pārsvars, jo viņš veica lieliskus sitienus, un pēc viena no tiem nigērietis manāmi sagrīļojās. Desmitā raunda sākumā Latvijas bokseris atkal gandrīz noguldīja Durodolu uz grīdas un šķita, ka cīņa tūlīt noslēgsies ar nokautu, tomēr tā nenotika un duelis turpinājās.

Briedim piederēja ļoti liels pārsvars, taču Durodols bija izturīgs un ne par ko nebija gatavs krist uz zemes, bet desmitā raunda beigās tiesnesis beidzot nolēma pārtraukt cīņu un pasludināt Latvijas bokseri par uzvarētāju.

Līdzšinējais pasaules čempions WBC versijā bija krievs Dmitrijs Drozds, kurš guva traumu un zaudēja titulu. Jaunais šīs kategorijas čempions tiks noskaidrots 29.maijā, kad brits Tonijs Beljū cīnīsies ar Ilungu Makabu no Kongo, bet pēc tam paredzams, ka Briedis sacentīsies ar šī pāra spēcīgāko bokseri.

Brieža pārstāvji jau iepriekš izteikušies – ja bokseris iegūs iespēju cīnīties par pasaules čempiona jostu, Latvijā šāda līmeņa sacensības vairs nebūs iespējams noorganizēt, tāpēc šī, iespējams, var kļūt par pēdējo reizi ilgā laikā, kad sportistu iespējams redzēt, sacenšoties dzimtenē.
Pašlaik 31 gadu vecais Briedis savā profesionālajā karjerā 20 cīņās guvis 20 uzvaras, 17 reizes pretinieku nokautējot.
Tikmēr 35 gadus vecais Durodols 25 cīņās guvis 22 panākumus, turklāt 20 reizes spējis uzvarētos dueļus noslēgt priekšlaicīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvijai necerēti spožas zvaigznes gods profesionālajā boksā. Brieža panākumi slēpjas faktā, ka viņam nekad līdz šim nav nācies tā īsti sist Latvijas bokseri un augt Latvijā. Pasaules čempiona gods kikboksā nopelnīts arī un arī svešos ringos, zem svešu valstu karogiem. Briedim neviens līdz šim tā īsti nav centies izbojāt karjeru, kas diemžēl līdz šim ir tipisks latviešu boksera liktenis Latvijā, kaut vai atceramies ar kādām problēmām bija jāsastopas Latvijā brāļiem Riteniekiem. Latvija diemžēl ir bijusi līdz šim un ir naidīga pret latviešu bokseriem. Arī Mairis lieliski izjuta Latvijas boksa federācijas centienus nepieļaut šo cīņu lai vēl vienam latviešu bokserim maksimāli varētu kaitēt, jo kādam vai kādiem Latvijā ir bīstami latviešu panākumi cīņas sporta veidos. TAD KAM PIEDER LATVIJA?????!!!!!

  2. neesmu boksa cienītājs, bet .. Atbildēt

    Apsveicu Briedi !

Draugiem Facebook Twitter Google+