Sports
Citi sporta veidi

Briedis vēlreiz ielūkojas Huka acīs. Lai uzvarētu! 16

Sestdienas vēlā vakara stundā Dortmundes “Westfalenhalle” Mairis Briedis un mājinieku cerība Marko Huks cīnīsies par pasaules čempiona titulu WBC versijā svara kategorijā līdz 90,7 kilogramiem.

Viena no pēdējām oficiālajām ceremonijām pirms cīņas bija pretendentu svēršanās. Tā notika nebūt ne pašā Dortmundē, bet gan apmēram 15 kilometrus jeb vairāk kā stundas brauciena autobusā attālajā Siburgas “Spielbank”, kas ir trejos gadu desmitos atzinību iemantojis kazino komplekss. Tas mazajā ciematiņā Rūras krastos stāv kā tāds savādnieks – turpat blakus ir viduslaiku cietokšņa drupas, centrs ar aizpagājušā gadsimta vācu arhitektūru un maziem krodziņiem. Turpat skaistajā parkā vietējie ved pastaigās savus četrkājainos draugus, zaļo zālīte, zied ķirši un narcises, saulītē temperatūra sliecas pāri 20 grādiem. Vienvārdsakot – miers. Pilnīgs.

Neizšķirts pirms cīņas – pa 90,5 kilogramiem
Nemāku spriest, kāda paskata vīri mazo ciematiņu satricina vakaros, dodoties azartspēļu ellē, taču piektdienas pēcpusdienā vietējie ar interesi noraudzījās lepnu auto un uzvalkos tērptu būdīgu vīru svītās. Tie uz brīdi izgaiņāja Siburgas mieru. Šurp brauca Marko Huks un Mairis Briedis, lai tiesnešu klātbūtnē apliecinātu iekļaušanos svara kategorijā. Abiem kā aptiekā – 90,5 kilogrami. Tātad – ar pāris simtu gramu rezervi.
Pirmais uz svariem kāpa Briedis. Otrais, daudz skaļāku aplausu sagaidīts, Marko Huks. Saprotami – kupli apmeklētajā pasākumā no Latvijas bija vien trīs mediju pārstāvji. Šī bija pēdējā reize, kad abi sāncenši pirms cīņas viens otram ieskatījās acīs. Dzelžaini un vēsi. Mairis tāds palika līdz par svēršanās beigām – neiedragājams. Viņa imidžs mums zināms labāk kā vāciešiem – sevi parādīt un pierādīt ringā. No Huka bravūra bija lielāka, arī intervijas garākas un miesassargu skaits – lielāks.

Galerijas nosaukums
Saistītie raksti

Ar noslēpumainības auru
Briedis šajā nedēļā ap sevi apvijis noslēpumainības auru. Zināms vien tas, ka Brieža komanda apmetusies kādā klusā viesnīcā ārpus pilsētas, lai izvairītos no liekas ažiotāžas. Plašākam lokam dislokācijas vieta netiek atklāta. Vismaz līdz cīņas beigām ne. No oficiālās intervijas RTL televīzijai nebija iespējams izmukt, taču savādāk Briedis šonedēļ ar medijiem nerunā. Tas paliek trenera Sanda Kleina un menedžera Raimonda Zepa lauciņš. Pirmais un laikam jau būtiskākais jautājums, ko RTL vēlējās sadzirdēt no Brieža – ko viņš redzēja Huka acīs. Mairis pauzēja ilgi. Šķiet, sāka pat kodīt lūpas, bet atbildēja godīgi – neko tādu tur neredzēju.
Vēl dažas akreditācijas formalitātes un abi sestdienas vakara galvenie varoņi pazuda vien sev zināmā virzienā.

Briedis tiek pie brokastīm jeb Hukam nav variantu
“Esam veikuši kārtējo sagatavošanās posmu un priekšā ir palikusi tikai pati cīņa. Viss norit pēc plāna. Būs rīta rosme, atpūta, vēlreiz savas stratēģijas apspriešana. Viss jau ir saplānots par minūtēm, lai Mairim nebūtu kādi bezdarbības brīži. Kā Rīgā pirms cīņas ar Durodolu. Šeit gan tā nemaz nevar būt, te viss ir pakārtots TV grafikiem,” pēdējos darbus ieskicē treneris Sandis Kleins.
– Kā šonedēļ dzīvojas Vācijā?

– Super. Viss ir labi organizēts, sportojam un trenējamies netālu no viesnīcas, ejam laukā paskriet. Lieliski laika apstākļi, silts, attiecīgi arī pašiem noskaņojums ir labāks. Gaidām rītdienu!
– Vai no Huka varam gaidīt kādus pārsteigumus?
– Boksa ziņā diez vai. Savādāk – jā, vienmēr. Viņš var stāvēt ringa malā, pēkšņi mesties virsū un sākt sist pa pakausi. Huks ir cīnītājs, kurš nekad nepadosies. Mēs esam tam gatavi.
– Cik viegli, vai varbūt gluži pretēji – grūti, bija ieiet vajadzīgajā svarā?
– Ja salīdzinām ar iepriekšējām cīņām, tad šoreiz Mairis bija “sausāks”. Pirmās divas dienas bija grūtākas, kopš trešdienas izdarīju korekcijas diētā un jau šorīt Mairis bija vajadzīgā kategorijas svarā. Citas reizes ir bijis, ka svēršanās rītā ir 91,5 kilogrami un svērties jābrauc bez ēšanas. Šorīt Mairis piecēlās, atnāca pie manis, nosvērās un jau tad bija svarā. Atļāvu iet brokastīs, atļāvu iedzert ūdeni. Nekādu problēmu.
– Kādas ir sajūtas – ierastas vai tomēr cīņa par čempiona titulu uzliek papildus slogu?
-Man pašām nav savādākas sajūtas kā pirms citām cīņām. Domāju, arī Mairim. Esam atbraukuši uzvarēt un mums ir savs plāns. Ja to izdosies izpildīt, tad Hukam nav variantu. NAV VARIANTU!
– Vai šīs divas čempionu jostas, jau apskatītas klātienē, tomēr nejauks galvu?
– Ir mainījies cīņas statuss, taču pārējais nav mainījies. Arī Huks tādēļ nav mainījies.
– Viņam tomēr ir liela titulcīņu pieredze!
– Ir. Taču tas ir arī mīnuss. Huks ir aizvadījis 44 cīņas, cik viņš ir dabūjis sitienus pa galvu? Iespējams, tāpēc viņš gatavojas ar mazāku sparinga raundu skaitu. Iespējams, veselība vairs neatļauj. Cilvēki, kas bijuši boksā, zinās, ko nozīmē 100 raundu sparingi. Man gribas teikt, ka Hukam vairs nepietiek degviela. Viņu un Mairi tagad ir kā salīdzināt vecu un jaunu automašīnu.

Maira Brieža un Marko Huka cīņa sestdienas vakarā paredzēta īsi pirms pusnakts pēc Latvijas laika. Vestfālenes halles tribīnēs pārsvars būs Hukam, turklāt tā droši vien būs austrumnieciska, agresīva un karstasinīga publika. Taču atbalsts būs arī Briedim. Lielākais, kāds viņam svešā ringā bijis. Jau vairākas dienas Dortmundes virzienā dodas Brieža atbalstītāji – ar lidmašīnām caur Viļņu, Ķelni, Diseldorfu, Frankfurti un citām vietām. Brauc ar mašīnām un autobusiem, brauc palīgā ārzemēs strādājošie latvieši. Pa visiem mums to WBC jostu un pasaules čempiona titulu ir jāņem. Rītvakar!

Māris Siliņš, speciāli LA.LV no Dortmundes


LA.lv