×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Briesmīgais politiskais pasūtījums

Foto - LETAFoto - LETA

Tā saucamajam politiskajam pasūtījumam ir garumgara vēsture. Sākot ar Romu, kur nodūra pat Jūliju Cēzaru, un viduslaikos nozāļotiem Romas pāvestiem un beidzot ar sovjetisma perioda kolhozu priekšsēdētājiem, kurus tāpat kā mušas varēja nosist ar avīzi.

 

Briesmīgais jēdziens “politiskais pasūtījums” ir bijis traki dzīvelīgs arī atjaunotā Latvijā, un reti kurais politiķis ir priecīgs, ka arī viņa līdz šim neaptraipītais vārds nebūtu “ierakstījies” kādā melnā piezīmju blociņā.

Paldies Dievam, ka jiftēšana un duršana vairs pārāk plaši nenotiek, taču uz āķa uzliktais vienalga mokās un svīst saltus neziņas sviedrus, kādā veidā nevainīgu cilvēku nodos kraukļiem par barību. Varbūt avīzē nolaistīs ar pikantām un sapiparotām vircēm. Varbūt internetā plucinās kā tītaru, bet varbūt sekos pat arests un čoka! Āre, ļautiņš dzīvojis kā respektējams sabiedrības loceklis, amatpersona, kas pēc iznešanās ir atklāta un vienkārša kā džinsa drēbe, bet beigās muskuļoti operatīvie darbinieki šo kliedzošo cilvēku “esmu kā jēriņš!” aizved ar galvā uzbāztu džutas maisu. Politiķus mūsu valstī pagaidām vēl nesviež aiz restēm, taču viņi dabū ciest no šausmu propagandas. Pēc tam reputācija grīļojas, partijas zīmols arī apskādēts un vēl pēc tam nedzīvo politisko ķermeni aizvelk uz šlagu, izdedžu kaudzi. Dzīvi palikušie darbinieki māņticīgi sačukstas, piemēram, “kas pasūtīja Zaķi” un tādā garā. Bet labāk nezināt, neiekvēlināt ziņkāri un neminēt, kam bijušas tik garas un žņaudzošas rokas.

Ielaistā politiskā pasūtījuma slimība sevišķi augstu intensitāti sasniedz pirmsvēlēšanu posmā, kad gandrīz neviens kandidāts neizsprūk cauri ar veselu ādu, neizmalts starp sāpju dzirnakmeņiem.

Pašreizējā kampaņā vēl skaitīs bojāgājušos, kritušos un smagi ievainotos, taču pirmie upuri parādījušies. KNAB aizvedis “Saskaņas centra” Daugavpils vicemēru. Kas tas ir? Politisks pasūtījums. Operas arodnieks cīnās par orķestrantu simfoniķu lielākām algām. Kas tas ir? Tā ir viņa priekšvēlēšanu kampaņa, jo šis kungs grib tikt par deputātu Stopiņu novadā – paziņo Operas administratore. Un šaušalīgākais piemērs, ka netiksi sveikā ar nebojātu ādu, – cienījamās Pensionāru federācijas priekšsēdētājas Verzes kundzes atkāpšanās sakarā izskanējuši nesmalkjūtīgi komentāri par viņas darbošanos! Gaidiet tālākos notikumus, jo kaut kur tikko atkal no uguns nocelta karsta, dedzinoša putra.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+