×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
27. septembris, 2016
Drukāt

Kā latvietis Raivo norvēģu briesmoni noķēra. Neticami – paltuss svēra 156 kg! (8)

Foto no R. Saknīša personiskā arhīvaFoto no R. Saknīša personiskā arhīva

Raivo Saknītis Norvēģijā noķēris 156 kg smagu paltusu, un milzu zivi viņam palīdzēja svērt “Animal Planet” raidījuma “River Monsters” veidotājs.

Raivo Saknītis savos trīsdesmit divos gados pieredzējis daudzus neaizmirstamus brīžus gan pie, gan arī zem ūdeņiem. Jaunais vīrietis ir ļoti azartisks copmanis un arī zemūdens mednieks. Savas makšķernieka gaitas sācis jau agrā jaunībā, kad Pierīgas grāveļos ar vieglu kātiņu vilinājis sīkzivtiņas kazragus un grunduļus. Pēc neilga laika sācis spiningotāja gaitas.

Pirmā prāvākā līdaka, kura bijusi ap diviem kilogramiem svarā, pamukusi, bet Raivo vēl tagad atceras, cik garda bijusi nākamā pieveiktā ap pusotru kilogramu vērtē. Raivo radu un draugu pulkā daudzi nodarbojušies ar zemūdens medībām, un jau no piecpadsmit gadu vecuma arī viņš sācis nodarboties ar šo aizraujošo sporta veidu. Latvijas ūdeņos izdevies nomedīt 12,6 kilogramus smagu līdaku un 9,5 kilogramus smagu sazānu. Nesen Raivo piedzīvojis ļoti interesantas lietas, bet par to lūdzu pastāstīt viņu pašu.

– Saki, lūdzu, kuru vaļasprieku tu piekop vairāk – makšķerēšanu vai zemūdens medības?

– Varu teikt, ka ar abiem nodarbojos vienlīdz vienādi. Putru ar kāpostiem cenšos nejaukt, ja braucu makšķerēt, tad makšķerēt, ja uz zemūdens medībām, tad arī ar tām nodarbojos. Protams, ja gadās garāki makšķerēšanas izbraucieni, tad līdzi ņemu ekipējumu abiem veidiem. Bieži vien ir gadījies tā, ka mētāju spiningu, bet zivis neķeras neparko, tad uzvelku hidrotērpu un dodos apskatīties, kas notiek zem ūdens. Man zivis ļoti garšo, bet medīju tikai vienu divas līdz diviem kilogramiem smagas līdaciņas, lai būtu ko uzlikt uz kārā zoba.

– Vai Latvijā ir daudz vietu, kur var nodarboties ar zemūdens medībām?

– Jauno makšķerēšanas noteikumu pielikumā minētas piecdesmit piecas upes un ezeri, kuros drīkst nodarboties ar zemūdens medībām. No savas pieredzes varu pateikt, ka puse no minētajām vietām ir ar duļķainu, necaurredzamu ūdeni un tur nodarboties ar zemūdens medībām nav iespējams.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. visu atbalstu,bet shitas izklausas pec slepkavoshanas!!!

 2. Lai jau cilvēkan veicas! Prieks par viņa hobiju un rekordu. Vismaz varēsim izdzirdēt Latvijas vārdu biežāk pasaulē, ar pozitīviem notikumiem…

 3. Kā tur Džeremijs Veits gadījās?

 4. Veči apsveicu … Super.

 5. vai ta so zivtinu nesauc Feita?

 6. Priekš kam ķēra?
  Ēdīs vai vienkārši izmetīs, sapūdēs?
  Tādus slepkavniekus vajag sodīt.
  Nedrīkst slepkavot izklaides pēc.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +27.0
Alūksne +23.1
Daugavpils +23
Saldus +26.9
Liepāja +22.3
Jelgava +27.2
Ventspils +19.8
Limbaži +25
Madona +24.8
Rēzekne +23.0
Draugiem Facebook Twitter Google+