×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. novembris, 2013
Drukāt

Briesmonis ar vājībām. Leģendārajam valstsvīram Vinstonam Čērčilam – 139 (1)

Jennie_Jerome,_Lady_Randolph_Churchill

Dzimis balles laikā

Pilnā vārdā Vinstons Leonards Spensers Čērčils (1874–1965), Lielbritānijas premjerministrs 1940.–1945. un 1951.–1955. gadā, cēlies no dižciltīgās hercogu Malboro dzimtas. Viņš piedzima Rendolfa Čērčila un amerikāņu miljonāra meitas Dženijas Džeromas ģimenē septītajā grūtniecības mēnesī lielas balles laikā Blenheimas pilī, istabiņā, kas bija pārvērsta dāmu ģērbtuvē, uz lielā kaudzē sasviestu mēteļu kaudzes. Viņa mātei, neraugoties uz augsto statusu, visu viņas atlikušo mūžu allaž pārmeta šīs pāragrās dzemdības, jo viņa nekādā gadījumā nebija vēlējusies palaist garām iespēju pabūt attiecīgajā ballē, nerēķinoties ar iespēju, ka varētu notikt tas, kas arī notika.

Šokētā hercogiene Malboro, Vinstona vecmāmiņa, viņa piedzimšanas vakarā izteikusies šādi: “Es pati esmu laidusi pasaulē gūzmu bērnu. Viņiem visiem bija lieliskas balss dotības. Taču šādu balsi man vēl nav nācies dzirdēt.” Tobrīd neviens nespēja iedomāties, ka nākotnē šā klaigātāja balsī ieklausīsies visi sava laika pasaules ietekmīgākie politiķi.

Rudmatainais, neparasti daudz klaigājošais un ļoti vitālais zēns auga veselīgs. Tikko iemācījies runāt, viņš jau pļāpāja bez mitas, lai gan kopš mazotnes izteikti stostījās un šļupstēja.

349px-Churchill_1881_ZZZ_7555D

Foto – Vinstons bērnībā bija liels pļāpa.

Skolā viņš mācījās ļoti vāji. Skolotāji, guvernantes un tēvs viņu uzskatīja par neapdāvinātu un neglābjami aprobežotu. Vinstons neko nesaprata matemātikā, nespēja apgūt klasiskās valodas. Toties viņš bija izteikti ietiepīgs, pašpārliecināts, augstprātīgs un apveltīts ar lielisku atmiņu.

Pēc sākumskolas Vinstonam Čērčilam bija paredzēts turpināt mācības Ītonā, taču vecāki, baidoties, ka viņš nespēs izturēt attiecīgo slodzi, nosūtīja viņu uz citu skolu Herovā. Tajā arī mācījās dižciltīgo ģimeņu atvases, tikai prasības bija ievērojami zemākas. Vinstona tēvs gribēja, lai dēls kļūst par juristu, taču atvases nesekmība piespieda atteikties no šā plāna. Reiz, vērojot, kā Vinstons un viņa jaunākais brālis spēlējas ar alvas zaldātiņiem, tēvs jautājis vecākajam dēlam, par ko viņš vēlētos kļūt, un saņēmis atbildi: “Par karavīru, protams.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Savu memuāru pirmo grāmatu Čerčils sāk ar paziņojumu, ka viņš piedzimis no … smiekliem. Ballītē māti kāds tā sasmīdinājis, ka negaidīti sākušās priekšlaicīgas dzemdības. Laba ballīte!

Draugiem Facebook Twitter Google+