×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Briest 60 miljonu eiro vērts līgums par ātrās palīdzības auto iegādi (1)

LETALETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) šogad plāno izsludināt konkursu par neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzekļu un autovadītāju pakalpojuma nodrošināšanu NMPD Rīgas reģionālajam centram.

Kā pastāstīja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša, daļu Rīgas reģionālajam centram paredzēto automašīnu plānots iegādāties par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem, savukārt tās automašīnas, kurām ERAF līdzekļu nepietiks, nodrošinās ārpakalpojumu sniedzējs. “Būtiski, ka šogad ārpakalpojuma apjoms tiks samazināts, ņemot vērā, ka daļu automašīnu būs iespējams nodrošināt, piesaistot ERAF finansējumu,” sacīja Bukša.

Kā noskaidroja Veselības ministrijā (VM), tā rosinājusi valdībai pagarināt termiņu, uz kādu tiek slēgts līgums par minētā ārpakalpojuma sniegšanu – no pieciem līdz septiņiem gadiem. Ja valdība dos šīm izmaiņām akceptu, jaunā līguma summa varētu veidot aptuveni 59,9 miljonus eiro.

Kopš 2010.gada 29.aprīļa Rīgas reģionālā centra operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus un to autovadītājus nodrošina ārpakalpojuma sniedzējs – AS “Rīgas Sanitārā transporta autobāze”. Tomēr esošais līgums beigsies 2015.gada aprīlī, un, lai nodrošinātu NMPD darba nepārtrauktību, savlaicīgi jāveic jauns iepirkums, norāda VM pārstāvji.

Paša dienesta rīcībā šajā laikā nebūšot pietiekamu resursu, lai pēc līguma beigām pilnībā nodrošinātu Rīgas reģionālo centru ar atbilstošiem transportlīdzekļiem un autovadītājiem.

Šobrīd NMPD noslēdzis līgumu par minēto pakalpojumu sniegšanu uz pieciem gadiem, bet nākamā līguma termiņu plānots pagarināt līdz septiņiem gadiem. Ministrijas pārstāvji norāda, ka tas būtu saimnieciski izdevīgāk, jo palielinātu interesi par ārpakalpojuma sniegšanu, tādējādi NMPD varētu saņemt izdevīgāko pakalpojuma cenu. Tāpat septiņi gadi ir NMPD noteiktais operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu darbības termiņš, pēc kura tie būtu jānomaina ar jauniem.

VM vēl jāsaņem valdības atļauja līguma termiņa pagarināšanai, tāpēc ministrija jau iesniegusi valdībā attiecīgus dokumentus, kas šodien izsludināti valsts sekretāru sanāksmē. Pēc to apstiprināšanas plānots izsludināt iepirkumu konkursu.

Kā ziņots, piesaistot ERAF finansējumu deviņu miljonu latu apmērā, NMPD ir iegādājies vairāk nekā 100 jaunus operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, kas paredzēti brigāžu darbam visos Latvijas reģionos, izņemot Rīgas reģionu, kur automašīnas ir salīdzinoši jaunākas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja NMPD pagarinās līgumu ar AS “Rīgas Sanitārā transporta autobāze” prīvāt uzņemēju Mamedova kungu līdz septiņiem gadiem, Rīgas reģināla centra brigādes turpmāk ies ar kājam uz izsaukumiem. Tagad jau faktiski nav ar ko braukt un nav arī kam braukt. Ar tādam vecam grabažam bistami braukt uz izsaukumiem, durvis krit no eņģem, rokturi izkrit kopa ar norusējošo durvja daļu. Par remontu “saimnieks”pleš līdzekļus no autovadītājam. Deimžel masumedijā rādā tikai tas jaunas mašīnas kuras stāv kā paraugs, neviens no korespondentiem neuzdrošinājas nofilmēt parastas līnījas brigādes mašinas. Un kam tad piederes jaunas mašīnas par 60 miljoniem??? atkal privāt uzņemējam???

Draugiem Facebook Twitter Google+