×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
1. februāris, 2018
Drukāt

Briest EP konflikts ar Vāciju par “Nord Stream 2” gāzesvadu (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas atļauja Krievijas dabasgāzes koncernam “Gazprom” būvēt “Nord Stream 2” gāzesvadu tās teritoriālajos ūdeņos ir pilnīgā pretstatā ar Eiropas Parlamenta (EP) pozīciju šajā jautājuma, pauda EP deputāts Krišjānis Kariņš (V).

“Briest EP nopietns konflikts ar Vāciju, ar to jārēķinās turpmākajā cīņā pret “Nord Stream 2″ projektu,” sacīja Kariņš.

Deputāts uzsvēra, ka EP deputāti vairākkārt ir pauduši stingru nostāju pret šī gāzesvada izbūvi, aicinot Eiropas Komisiju (EK) un dalībvalstis aktīvi rīkoties, lai to apturētu. Vienlaikus EP patlaban mērķtiecīgi strādā pie grozījumiem Gāzes direktīvā, lai nodrošinātu, ka beidzot EK būtu reāls ierocis, ar kuru šo projektu apturēt.

“”Nord Stream 2” ir ģeopolitisks projekts, kuram nav ekonomiska pamatojuma, un kurš palielinātu Eiropas Savienības atkarību no viena piegādātāja, turklāt tas destabilizētu situāciju Ukrainā un visā reģionā. Projekts neatbilst Eiropas Enerģētikas savienības pamatmērķiem un principiem, par kuriem ir vienojušās visas ES dalībvalstis. Tāpēc EP ir aicinājis dalībvalstis atturēties no jebkādu lēmumu pieņemšanas attiecībā uz “Nord Stream 2″ projektu,” uzsvēra Kariņš.

Jau vēstīts, ka “Nord Stream 2” būs Baltijas jūrā ieguldīts savienojums, kas nodrošinās dabasgāzes transportēšanu vairāk nekā 1200 kilometru attālumā no gāzes krātuvēm Krievijā līdz klientiem Eiropā. Paredzēts, ka “Nord Stream 2” divu cauruļvadu sistēma palīdzēs Eiropai nodrošināt gāzes importa vajadzības ar jaudu 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā.

Projekts izmaksās gandrīz desmit miljardus eiro, un to paredzēts sākt īstenot 2018.gada aprīlī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kariņam visvairāk rūp jeņķu intereses , tāpēc izplata melus par ”konfliktu”

  2. kariņš atkal melo Atbildēt

    nekāds konflikts tur nebriest. ir pāris valstis kas iebilst, bet tās nemaz projekts neskar, kā teikim poliju, tā vienalga ne pati saņemtu gāzi no turienes, ne ari tirgo gāzi eiropas tirgos. musejie parej riešanas pēc un viss. ari konkurenci tas maz ietekmē no gazproma saēnem 25-30% no pateriņa, atiecigi lidz monopolam nekādi nevelk. tā ka nevajag uzdot par īstenibu savus slapjos sapnīšus.

  3. Tikai: grūti pateikt, kas tur slikts…

Draugiem Facebook Twitter Google+