×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. septembris, 2013
Drukāt

Briest jauns elektrības sadārdzinājums (papildināts)

Elektriba2

Elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS “Sadales tīkls” gada beigās plāno iesniegt jaunu sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projektu, lai to palielinātu, šodien žurnālistiem atklāja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis.

 

Tarifa paaugstināšana esot nepieciešama, lai gūtu līdzekļus nepieciešamajām investīcijām.

Pašlaik notiekot aktīvs darbs pie attīstības plāna, kura izstrādē plānots noteikt, kādas investīcijas kurā brīdī un kur ir jāveic, kā samazināt elektroenerģijas zudumus un izdevumus. Atkarībā no attīstības plāna būs iespējams pateikt, cik lielas investīcijas būs nepieciešamas, un uzņēmums attiecīgi vērsīsies pie sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas.

Kā norādīts Ekonomikas ministrijas (EM) informācijā, pašlaik tīkla pakalpojumi elektroenerģijas kopējā cenā mājsaimniecībām veido 3,96 santīmus.

Nākamā gada 1.aprīlī plānots atvērt elektroenerģijas tirgu mājsaimniecībām. Pēc EM aplēsēm, elektroenerģijas cena brīvajā tirgū no pašreizējiem 10,65 santīmiem par kilovatstundu – ar jau minētajām tīkla pakalpojuma izmaksām – varētu būt vismaz aptuveni 11,3 santīmi par kilovatstundu. Ja tiks paaugstināts AS “Sadales tīkls” pakalpojuma tarifs, šī cena būs augstāka.

Kā vēlāk izplatītājā paziņojumā uzsvēra Pinkulis, “šobrīd notiek aktīvs darbs pie Atjaunošanas un attīstības plāna, kura izstrādes gaitā plānots noteikt, kādas investīcijas kurā brīdī un kur ir jāveic, lai palielinātu uzņēmuma darbības un klientu pieslēgumu jaudas izmantošanas efektivitāti. Šogad sadales pakalpojuma tarifu izmaiņas nav plānotas”.

AS “Sadales tīkls” dialogs par sadales tarifu struktūras izmaiņām ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju un citiem sadarbības partneriem nākotnē balstīsies uz rūpīgi izstrādātiem un ekonomiski pamatotiem priekšlikumiem, pauda Pinkulis.

Kā apgalvoja EM valsts sekretārs Juris Pūce, “Sadales tīkla” pakalpojumu tarifa izmaiņas dažādiem patērētājiem varētu būt dažādas – vieniem elektroenerģija varētu kļūt dārgāka, citiem – gluži pretēji. Pašlaik amatpersonas neprognozē, kāds varētu būt elektroenerģijas cenas pieaugums.

Pūce uzsvēra, ka, neraugoties uz to, vai mājsaimniecības elektroenerģiju pirks brīvajā tirgū vai nē, elektroenerģijas cena nākamgad pieaugs. Arī saglabājot regulēto cenu, tā, visticamāk, pieaugs līdz jau minētajiem aptuveni 11,3 santīmiem par kilovatstundu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+