Ekonomika
Bizness

Briest starptautisks enerģētikas konflikts: “Gazprom” ignorē ES direktīvas un Latvijas likumu 16

Foto – AFP/LETA

Enerģētikas likums no šī gada aizliedz gāzes piegādātājiem vienlaicīgi – kā tas bijis līdz šim – būt arī gāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas līdzīpašniekam. Ja Krievijas gāzes milzis “Gazprom” no šī biznesa neaizies, Latvijai būs jālemj par atbildes soļiem.
Līdz ar to, iespējams, briest konflikts enerģētikas nozarē. “Gazprom” ignorējis Eiropas Savienības (ES) direktīvas un Latvijas likuma prasības un joprojām turpina būt viens no Latvijas gāzes infrastruktūras saimniekiem, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Gāzes infrastruktūra, tostarp Inčukalna zemes dzīles, pieder pārvādes operatoram “Conexus Baltic Grid”. Valsts uzņēmums “Augstsprieguma tīkls” nesen nopirka 34% šī uzņēmuma akciju, kas ir tikpat, cik kontrolē “Gazprom”.

Kāpēc Krievijas valsts kompānija līdzīgi kā Jura Savicka pārstāvētā “Itera” un Vācijas zilā kurināmā piegādātāji akcijas nav pārdevusi, “TV3 Ziņām” neizdevās noskaidrot. “Gazprom” sabiedrisko attiecību nodaļa uz e-pastā nosūtītiem jautājumiem atbildi nesniedza.

Enerģētikas likuma normu izpildi kontrolē regulators, kurš līdz 10.janvārim gaida oficiālu paziņojumu no “Conexus” par akcionāru struktūru. Taču jau tagad neesot šaubu, ka “Gazprom” vēlme turpināt būt saimniekiem Latvijas gāzes sistēmā, ir pretlikumīga.

LA.lv