×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
24. aprīlis, 2016
Drukāt

Boksera Brieža cīņas organizēšanā iesaistījušies Vējonis un Mūrniece

Foto - LETAFoto - LETA

Ņemot vērā, ka Latvijas boksa federācija kavē patlaban labākā Latvijas boksera Maira Brieža nākamās cīņas organizēšanu, viņa karjeras atbalstīšanā iesaistās virkne politiķu, arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, svētdien vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Raidījums informē, ka pret 14.maijā paredzēto Brieža cīņu ar pasaules čempionu vidēji smagajā svarā, Nigērijas sportistu Olanrevaju Duradolu, kas var kļūt par iespēju Briedim izcīnīt pasaules čempiona titulu, iestājas Latvijas Boksa federācija, kas nosūtījusi aicinājumu neatzīt šīs boksa cīņas rezultātus. Funkcionārus aizvaino, ka Briedis neiesaista viņus.

Brieža menedžeris, Lielbritānijā dzīvojošs Krievijas pilsonis Alberts Hačaturovs bija vērsies pie Boksa federācijas, kas saņem arī valsts finansējumu, pēc atbalsta Brieža sacensību rīkošanai, taču saņēmis atteikumu. Neesot pārliecinājis, ka ir nopietns sacensību rīkotājs.

“Stādījās priekšā kā Al Siesta. Nu ziniet, Al Siesta nav uzvārds. Tas ir kaut kāds pseidonīms. Varbūt arī viņa uzvārds ir tāds. Man grūti pateikt,” skaidro Latvijas Boksa Federācijas valdes priekšsēdētājs Nils Žuravļovs.

Kā norāda “Nekā personīgi” Hačaturovam ir kompānija “Al Siesta Boxing”, viņš ir starptautiski licencēts menedžeris ar plašiem kontaktiem profesionālo bokseru aprindās. Pie Žuravļova viņš devies kopā ar Maira Brieža ģenerālsponsoru, apsardzes kompānijas “TM Security” īpašnieku Mārtiņu Tenbergu. Hačaturovs uzsver, ka nav prasījuši naudu, bet gan tikai atbalstu. “Mēs lūdzām atbalsta vēstuli, lai atbalstītu 14.maija pasākumu, kur Mairim būs iespēja kļūt par pasaules titula izaicinātāju. Viņi pateica nē,” sacīja Hačaturovs.

Nesaņēmuši Latvijas Boksa Federācijas atbalstu, Brieža atbalstītāji nolēmuši dibināt savu boksa jumtorganizāciju – 4.aprīlī nodibināta Latvijas Profesionālā boksa komisija, par kuras vadītāju iecelts uzņēmuma “TM security” darbinieks Guntars Varnelis. Viņš atzīst, ka jaunā organizācija tiekot veidota kā alternatīva Latvijas Boksa Federācijai ar mērķi to apiet.

Tomēr starptautiskās boksa organizācijas nesteidzas ļaut rīkot sacensības jaunajai biedrībai, ņemot vērā, ka tā ir divas nedēļas veca. Turklāt Žuravļovs uzrakstījis vēstuli Izglītības ministrijai, Olimpiskajai komitejai un Saeimas deputātiem, ka sacensības, kādas rīkos, apejot viņa federāciju, skaitīsies nelicencētas.

“Nekā personīga” vēsta, ka situācijas risināšanai “TM Security” īpašnieks Tenbergs iesaistījis politiskos draugus no nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvība”/LNNK. Rezultātā tapusi Eiropas boksa apvienībai adresēta atbalsta vēstule, ko nosūtījuši Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un nacionālo apvienību pārstāvošie ministri Dzintars Rasnačs, Dace Melbārde, Kaspars Gerhards.

Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis nosūtījis vēstuli Pasaules Boksa padomes prezentam Mauricio Sulaimanam. Raidījums arī citē Valsts prezidenta vēstuli, kurā rakstīts: “Dārgais draugs! Latvijas Republikas vārdā es gribētu teikt, ka esmu priecīgs par to, ka mūsu tauta var rīkot neapšaubāmi vēsturisku sporta notikumu, kur mūsu talantīgais sportists Mairis Briedis sacentīsies par tiesībām kļūt par pirmo latviešu WBC pasaules čempionu. Esmu pateicīgs Latvijas Profesionālā boksa komisijai, kas šo notikumu padarīja par iespējamu atveda šos sporta svētkus uz Latviju un mūsu galvaspilsētu Rīgu. Ceru, ka tas ir sākums kaut kam ļoti īpašam ne tikai Mairim Briedim, bet arī visam Latvijas sportam”.

Vējonis raidījumam skaidro, ka atbalsta jebkuru sporta veidu. “Ir jāatbalsta visi Latvijas sportisti, visas federācijas, kas gatavas rīkot augsta līmeņa sacensības, jo tā ir iespēja Latvijai pievērst vēlreiz uzmanību sporta pasaulē un, protams, otrām kārtām, tā ir iespēja palīdzēt mūsu sportistiem. Šajā gadījumā Mairis Briedis ir viens no mūsu profesionālākajiem bokseriem,” uzsver Vējonis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+