×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Brieža komanda: nokārtotas visas WBC prasības Rīgas cīņai

foto - Arturs Pavlovsfoto - Arturs Pavlovs

Latvijas labākā boksera Maira Brieža cīņa pret nigērieti Olanrevaju Durodolu 14. maijā notiks saskaņā ar Pasaules Boksa padomes (WBC) noteikumiem. Tā būs iespēja Mairim Briedim kļūt par obligāto pretendentu uz pasaules čempiona jostu WBC versijā smagajā svarā, vēsta Maira Brieža komandas pārstāvji.

“Pēdējais no WBC nosacījumiem – apmaksāt rēķinu par cīņas norisi – ir izpildīts un maksājums pieņemts, tādējādi apliecinot cīņas atbilstību no WBC puses,” stāsta Maira Brieža menedžeris un cīņas organizators Al Siesta. Tagad WBC ir atbildīga par tiesnešu nozīmēšanu uz sacensībām, savukārt medicīniskās prasības, svēršanos un sacensību kārtību cīņas organizatori īsteno saskaņā ar tās noteikumiem. Tiesības veikt dopinga kontroli Latvijas Olimpiskā komisija piešķīrusi Latvijas Profesionālā boksa komisijai.

“Šis ir pasaules mēroga notikums, un tā būs augstākā līmeņa cīņa. Milzīga iespēja Latvijai, un to nebija viegli iegūt. Pēc tam, kad tituls tika atņemts līdzšinējam čempionam WBC versijā krievam Grigorijam Drozdam, kurš guvis traumu, konkurence par iespēju uz to pretendēt bija ļoti sīva. Pat Marko Hukam ar visu viņa iespaidīgo komandu neizdevās pie tās tikt – par jostu cīnīsies latvietis Mairis Briedis,” uzsver Al Siesta.

Kopumā tiks aizvadītas divas cīņas, kurās noskaidros pretendentus, kas kvalificēsies duelim par čempiona titulu. Brieža un Durodolas dueļa uzvarētājs spēkosies pret Ilungu Makabu no Kongo vai Toniju Beljū no Lielbritānijas, kuri savā starpā noskaidros otru obligāto pretendentu uz pasaules čempiona jostu WBC versijā.

Gatavojoties cīņai ar Olanrevaju Durodolu, Mairis Briedis aizvada ļoti nopietnu treniņprocesu, kas ietver gan individuālo darbu ar treneriem, gan sparingus ar Durodolam līdzīga stila partneriem. “Attīstām taktiku un ātrumu, aizvadām vairākus treniņus dienā un nepārtraukti ieviešam tajos dažādību, lai nepierastu pie rutīnas. Mairis pašlaik ir izcilā formā, es esmu pārliecināts par viņu,” stāsta Brieža treneris Sandis Kleins.

“LA” jau rakstīja, ka Latvijas boksa federācija iepriekš prasīja ievērot vairākus noteikumus, piedraudot, ka Rīgas cīņu var atzīt par neleģitīmu. Brieža cīņas rīkotāji un Latvijas boksa federācijas vadība kopsaucēju sadarbībai neatrada.

Maira Brieža cīņa pret nigērieti Olanrevaju Durodolu notiks 14. maijā Arēnā Rīga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+