×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Brigādes bez ārstiem (12)

1. Neatliekamās medicīniskās palīdzības die

1no4
Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Lai atbrīvotu ārstus no darba brigādēs, NMPD kopā ar Veselības ministriju ir iegādājušies sešas vieglās automašīnas “Subaru”, ar kurām ārstiem braukt pie smagi slimiem vai avārijās cietušiem pacientiem, kam nepieciešama augsti kvalificēta medicīniskā palīdzība. Trīs šādas mašīnas paredzētas NMPD Rīgas reģionālajam centram, bet pa vienai Zemgalei, Vidzemei un Latgalei. Šāda kārtība, kad ārsts strādā atsevišķi no ārstu palīgu brigādes, ir daudzās Eiropas valstīs – ar mazu mašīnu var ātri aizbraukt pie pacienta, turklāt tā ir ekonomiskāka nekā ātrās palīdzības busiņš. Tikai atšķirība tā, ka tur nav tik liela neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā strādājošo mediķu deficīta kā Latvijā, saka Rīgas Austrumu slimnīcas neatliekamās palīdzības klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

 1. Neatliekamās medicīniskās palīdzības die
 2. Ar vieglo automašīnu pacientus n
 3. Feldšeri – pie stūres
 4. Jāpierāda pirkuma lietderība

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kas notiek? Kāpēc tāda naudas šķērdēšana? Rīgas dome nopēr superdārgas ĀP mašīnas, kur mediķi var strādāt stāvus. Tagad nopērk mazās “Subaru”, kur pacientu vispār nevar pārvest! – Vai tā būs ekonomija? Ar vienu mašīnu atbrauks feldšeris, kurš neko nevarēs izdarīt, taču ar lielo mašīnu! Tad ar mazo “Subaru” atbrauks ārsts, kurš var kaut ko izdarīt, taču nevar slimnieku ātri aizvest uz slimnīcu. Atgādina anekdoti: Pa slimnīca gaiteni iet divi sanitāri, dodas likt klizmu. Kāpēc divi? Viens zina – kā, bet otrs – kur!
  Žēl mediķu, kuriem tā vietā, lai glābtu cilvēku dzīvības, jāpiedalās visādos stulbos eksperimentos. Un galvenais jautājums – kurš ir ieguvējs? – Finansiāli vinnē firma, kura tirgo šīs automašīnas! Domāju, ka mums jādod Eiropas Savienībai ziņa, kā šeit bezjēdzīgi šķērdē Eiropas naudu!

 2. Arī Ploriņu pie stūres!

 3. Taupīšanu drīzāk vajadzētu sākt ar pašu ministriju,likvidējot,piemēram,šo ministriju ministrijā-Zāļu valsts aģentūru un tās funkcijas nododot Farmācijas departamentam,nodaļas statusā!

 4. Pamazām vien!

 5. Lai ārstu netrūktu pat ātrajai palīdzībai (tālāk vairs nav kur!!!),jāapvieno Labklājības un veselības ministrijas kā apkārtējās valstīs-Igaunijā,Krievijā,Somijā,Zviedrijā,Polijā un pat Grieķijā! Un ātrās palīdzības ārstu algas obligāti jādubulto! Tāpat.kā dubultojuši esam algas valsts uzņēmumu valdēm!

 6. Latviju salīdzināt ar daudzām Eiropas valstīm nevajadzētu,jo tur bez tādiem”Subaru” ir pat pietiekamā skaitā medikopteri,bet Latvijā nav pat obligātās veselības apdrošināšanas,kā visās pārējās ES valstīs,lai nebūtu šo ielaisto slimību(kuru ārstēšana valsts budžetam izmaksā nesalīdzināmi dārgāk).Jo starpība nepieciešamajai medicīniskai izmeklēšanai ar ārsta nosūtījumu un bez maksas un bez nosūtījuma,par maksu šodien ir no trīs līdz pat pieciem mēnešiem!!! Nevienu Veselības ministrijā līdz šim nav uztraucis pat tas ,ka daudzas zālescitās ES valstīs maksā pat vairākas reizes lētāk nekā Latvijā! Un,atsevišķi medikamenti,kas ražoti Latvijā,tiek tirgoti lētāk ārzemēs!

 7. Kas izturēs,tas izdzīvos!

 8. Arī NMPD vadībā, visiem šiem padomju stila”racionalizatoriem”ir latviski uzvārdi!

 9. Cik stundu Jūs dr. Bezpalov esat strādājis šīs brigādes sastāvā?? Atbilde- o (nulle). Melot ir slikti…

 10. Minētajos padomju laikos trīs reizes pēc kārtas nācās mātei saukt ātros,jo pirmās divas reizes atbrauca kaut kādi studenti,kas pateica,ka viņi neko neatrodot! Trešo reizi ārsts konstatēja mātei stenokardijas lēkmi!Kā to saprast:”ja ar situāciju spējj tikt galā feldšeri jeb ārstu palīgi”? Bet ja nespēj? Tad cilvēku vienkārši norakstīsim? Jo,kāmēr atbrauks spējīgāks…

  • Patreizējais plāns- pie Tavas mammas ar stenokardiju atbrauks speciālists ar Subaru, jo feldšeris netiek galā ar situāciju; plāns nr.2- ar subaru brauks viens feldšeris un šoceris pie slimniekiem, kam neatliekama palīdzība nav nepieciešama- pateikt ģimenes ārsta darba laiku… Pie Tavas mammas esošai brigāde būs vien jātiek galā pašai, jo reanimācijas brigāde ar busu būs aizsūtīta pie bezpajumtnieka, kam neko nevajag… Morāle- 1 brigāde vairāk. Kvalitāte….pieklibo. Izvēlies variantu…

 11. cik latviski uzvārdi ! Nu, nekas, drīz būšot ķīnīzeriski.
  Pad laikos uz ātrajiem piepelnījās 3. kursa studenti. Nemira vairāk, kā tagad.

Draugiem Facebook Twitter Google+