Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Brigitas Strodas krāšņais “Kronis visiem…” Cēsīs

Foto: lastroda.lvFoto: lastroda.lv

No 16. jūlija līdz 9. augustam Cēsīs, mākslas telpā “Mala” notiks izstāde “Kronis visiem…”, kurā būs apskatāmi Brigitas Strodas darinātie kroņi, LA.lv uzzināja mākslas telpā.

Brigita Stroda veido kroņus moderniem valkātājiem, kuros sasaucas Broces zīmējumu personāži, ziemeļu tirgotāji, seno dzimtu pūra lādes un nejauši atklātie talismani ar noslēpumainiem stāstiem. Antīkas bantītes, atrastas zīlītes, savītas stieplītes atdzīvojas un sadejo svētku svinībās un draugu izklaidēs.

Ar tīru vienkāršu apļa enerģiju, kronis sarunājas ar valkātāju – tu esi daiļa, tu esi intriģējoša, mums ir savi stāsti, varbūt padalīsimies, un varbūt arī nē! Kronis mirdz galvā, bet, pakarināts pie sienas, tas spēlējās ar gaismu un izklaidē ciemiņus.

Brigita Stroda dzimusi Austrālijā, ieguvusi scenogrāfes izglītību un lielāko mūža daļu nostrādājusi mākslas menedžmenta jomā. Viņa dzīvojusi Vācijā, Francijā, uz Latviju pārcēlās 1993. gadā kā Sorosa Mūsdienu mākslas centra direktora vietniece, gandrīz 10 gadus nostrādāja par Operā par direktora vietnieci, vadot Starptautisko sakaru un attīstības departamentu. Bijusi Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) Londonas biroja vadītāja. Šobrīd viņas galvenie projekti ir kroņu veidošana, darbs ar mārketinga tekstiem, suvenīru dizains un “dziedošais velosipēds”.

Pievienot komentāru

Labu kino neskatās, jo "Ugunsgrēks" debilizē? (1)Palielinās auditorija dokumentālajām filmām ar ļoti sociāli politiski aktīvu vēstījumu, un arī pašiem filmu veidotājiem aizvien svarīgāks kļūst tieši šis skaudrais konteksts
Draugiem Facebook Twitter Google+