×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

Brigmanis iespējamo Straujumas kandidatūru premjera amatam vērtē kā labu (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Zemkopības ministres Laimdotas Straujumas iespējamā kandidatūra Ministru prezidenta kandidāta amatam būtu laba, sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Viņam iznācis daudzos dzīves posmos strādāt kopā ar Straujumu un šajā laikā par zemkopības ministri esot radies ļoti pozitīvs iespaids.

Brigmanim neesot nepieciešama papildu informācija par iespējamo kandidāti, taču viņš nevarot runāt pārējo ZZS pārstāvju vārdā. Jautājums ir, cik brīva lēmumu pieņemšanā Straujuma būtu un vai viņas darbību nekoriģētu “kādi citi”, izteicās Brigmanis. ZZS frakcijas priekšsēdētājs neesot dzirdējis, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš par zemkopības ministri izteiktos noraidoši.

Politiķis gan gribētu Straujumu pažēlot no gaidāmā smagā darba un uzskata, ka uz šo amatu vajadzēja iet kādam citam – vai nu Saeimas Budžeta un nodokļu (finanšu) komisijas priekšsēdētājam Jānim Reiram (V) vai Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (V).

Kā ziņots, pastāv iespēja, ka “Vienotība” kā Ministru prezidenta amata kandidātu varētu virzīt zemkopības ministri Straujumu, aģentūrai LETA pauda “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniece Lolita Čigāne. Neesot izslēgts, ka lēmums par to tiks pieņemts jau šodien gaidāmajā “Vienotības” valdes sēdē.

Čigāne ļoti augstu vērtē Straujumu kā iespējamo premjera amata kandidāti, jo viņa savu darbu ir veikusi izcili, tostarp parādot spēju aizstāvēt pārstāvētās nozares intereses. Zemkopības ministres darbi un ieceres ir vērstas uz lauku attīstību, it sevišķi atbalstot mazos un vidējos zemniekus, kuri ir lauku mugurkauls.

Jāņem vērā, ka Straujumai ir ļoti liela pieredze darbā valsts pārvaldē. Nesen apmeklējot laukus Zemgalē, Čigāne no lauksaimniekiem ir saņēmusi ļoti labas atsauksmes par zemkopības ministri, kā arī augstu tikusi novērtēta Straujumas veiktspēja.

Taujāta par Reira iespējamo kandidatūru premjera amatam, “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja vietniece atbildēja, ka lielākas iespējas ieņemt šo vietu pašlaik ir Straujumai. Zemkopības ministre esot devusi mājienu, ka varētu piekrist kļūt par premjera amata kandidāti.

Kā ziņots, zemkopības ministre Straujuma ir uzrunāta kā iespējamā Ministru prezidenta amata kandidāte, aģentūrai LETA šonedēļ apstiprināja pati Straujuma, neko sīkāk nekomentējot.

Lai arī prezidents Bērziņš bija izteicis cerību, ka premjera amata kandidātu būtu labi nosaukt pirms Ziemassvētkiem, tomēr tas nenotika.

Līdzšinējais premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kurā, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, gāja bojā 54 cilvēki.

Pēc demisijas ir notikušas vairākas politisko konsultāciju kārtas, “Vienotība” divas reizes ir piedāvājusi premjera amata kandidātus, taču abas reizes Bērziņš tos noraidījis. Prezidents ir paziņojis, ka no partijām vienošanos par kādu kandidātu gaidīs līdz 7.janvārim, bet, ja vienošanās nebūs sasniegta, pēc tam piedāvās savu kandidātu premjera amatam, kas, pēc Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas teiktā, esot Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Āboltiņu vajag un nevienu citu! Viņa tajā mājā, sabiedrībā zin visus, zin visu par katru un viņu spējām, nespējām! Ja pēkšņi piedāvātu Brigmani, tad es teiktu nē! Viņš tāds tūļa, lēnais onkuls! Spriedelē tikai, bet Latvijas Ekon. attīstība katastrofāli bremzējas. Un par šo Omīti, kuru tur iestumt taisās, es domāju galīgi garām! Mums jau tā gandrīz Vilciens aizgājis!!! Un ar šo amatpersonu Mēs vēl bremzēsim! Te vajag aktīvu, Valdonīgu beidzot vadītāju! Un dažus viņam līdzīgus, līdzīgi domājošus Politiķus, Ekonomistus! Dievs dod, ar Eiro, lai Beidzot viss izkustās no gadu desmitiem iestigušās stigas! Iedzīvotāji Pārguruši gaidīt Beidzot Neatkarīgās Latvijas Ekonomisko att.! Vajag daudz, Jaunas darba vietas! Jā, Neaizmirstiet! Latvijai, kā itkā tagad Pilnvētīgai EU dalībvalstij Pienākas atbilstošs Minimālās algas līmenis! Un apbremzēt amatpersonu uzskrullētās, Miljonāru algas! Nekādus entos tūkstošus un kur nu vēl, kā bija izrādās Metalurga zagļiem, 160 tūkst. mēnesī! Nu tas ir Pilnīgs absurds, Valsts, Latviešu tautas apzagšana!

  2. Ja šis vecais komūnists kandidatūru vērtē kā “labu”, tad tā noteikti nav neatkarīgas Latvijas interesēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+