Latvijā
Politika

Brigmanis: Ja koalīcijas partijas Rīgā vēlas startēt kopā, lai paņem arī Kaimiņa partiju 16


Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.
Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.
Foto-LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pašvaldību vēlēšanās Rīgā neplāno veidot kopīgu sarakstu ar pārējām valdības koalīcijas partijām, intervijā aģentūrai LETA sacīja Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

“Ja pārējās koalīcijas partijas grib, tās var veidot kopīgu sarakstu, paņemot klāt arī deputāta Artusa Kaimiņa partiju “KPV LV”. Viņa partija ir populārāka par nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un “Vienotību”, tāpēc šie politiskie spēki būtu ieguvēji no sadarbības ar jauno partiju,” pauda Brigmanis.

Vēl Brigmanis “ļoti mudinātu” Artusu Kaimiņu startēt vēlēšanās Ventspilī, jo viņš ir izteicis šādu iespēju. “Tā kā Kaimiņu nauda nekad nav interesējusi un viņš vienmēr bijis godkārīgs un taisnīgs cilvēks, tad politiķim svarīgāk būtu iegūt mandātu Ventspilī, nevis sēdēt Saeimā mīkstos krēslos,” pauda ZZS politiķis.

Viņš arī uzskata, ka Kaimiņam jāizšķiras, vai viņam dārgāks Saeimas deputāta mandāts ar lielu algu vai tomēr principa jautājums – “iet cīkstēties ar vienu no lielākajiem oponentiem”, Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”).

Brigmanis uzsvēra, ka ZZS pašvaldību vēlēšanās Rīga startēs atsevišķi, neveidojot kopīgu sarakstu ar pārējām valdības koalīcijas partijām.

Kā ziņots, Saeimas deputāts Kaimiņš apsver iespēju kandidēt Ventspils domes vēlēšanās, lai ievēlēšanas gadījumā varētu pretendēt uz pilsētas domes priekšsēdētāja amatu. Tajā pašā laikā partijai vēl vajadzēs apsvērt visus “par” un “pret”, vai Kaimiņam piedalīties pašvaldību vēlēšanās, jo ievēlēšanas gadījumā viņš varētu zaudēt Saeimas deputāta mandātu, norādīja politiķis.

LA.lv