×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
16. oktobris, 2017
Drukāt

Brigmanis: Jautājumā par pāreju uz izglītību latviešu valodā ZZS prioritāra būs Šadurska nostāja (8)

Foto-LETAFoto-LETA

ZZS līderis Augusts Brigmanis.

Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) jautājumā par pāreju uz izglītību latviešu valodā prioritāra būs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un tās vadītāja Kārļa Šadurska (V), nevis kādas partijas nostāja, aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Viņš skaidroja, ka ministram un IZM jāpiedāvā risinājums, kas ir izveidots, stāvot pāri “dažādām kolīzijām un ar vēsu prātu”. “Savukārt kādas partijas piedāvājumi var būt uzspēlēti priekšvēlēšanu laikā,” viņš pauda.

Tā Brigmanis atbildēja uz vaicājumu, vai ZZS tuvāks ir Šadurska piedāvājums par pāreju vidusskolas līmenī, vai arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK rosinājums, kas paredz veikt pāreju plašākā apjomā.

Taujāts par politiķa Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) vērtējumu, ka reforma ir provokācija, Brigmanis atbildēja, ka to nekomentēs. Taču, runājot par Lemberga izteikumiem, ka piedāvājumam trūkstot analīzes, ZZS līderis norādīja, ka viņam zināmā mērā ir taisnība par nepieciešamību saprast, kādi soļi jāsper, lai varētu veikt izmaiņas.

IZM ir jāatbild uz jautājumiem par pedagogu un mācību programmu sagatavotību, skaidroja Brigmanis.

Viņš norādīja, ka uz mācībām latviešu valodā ir jāpariet, taču tas ir ekspertu jautājums, kurā līmenī un cik strauji tas var tikt darīts. ZZS tagad gaida Šadurska sīkāku izklāstu gaidāmajam piedāvājumam.

Kā ziņots, 6.oktobrī Šadurskis paziņoj, ka 2020./2021.mācību gadā vispārizglītojošajās vidusskolās visus vispārizglītojošos mācību priekšmetus iecerēts mācīt tikai latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus.

Īsi pirms tam VL-TB/LNNK paziņoja, ka aicinās koalīcijas partijas atbalstīt valsts un pašvaldību skolu pāreju uz mācībām tikai valsts valodā.

Pēc šo jautājumu apspriešanas pirmdienas koalīcijas sēdē Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) norādīja, ka valdošā koalīcija sagaida pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā. Mēneša laikā izglītības un zinātnes ministram jāsagatavo informatīvais ziņojums un iespējamie likumu grozījumi, par kuriem tiks diskutēts.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars pēc koalīcijas sanāksmes skaidroja, ka abi ierosinājumi nav pretrunā, tomēr nacionālā apvienība aicinājusi Šadurski uz frakcijas sēdi oktobra nogalē. Tas nepieciešams, lai pārliecinātos, ka nacionālās apvienības piedāvātais mērķis tiks nostiprināts likumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tavs laiks ir pagājis.

 2. A.brigmanis, vai tas ir tas , kurš visu savu dzīvi cīnījies par latviskām vērtībām!?

 3. Jāsāk ar bērnudārzu,un beidzot jāmāca no vienotiem mācību līdzekļiem.

 4. Valodu mācās bērnībā Atbildēt

  Kad bērnudārzos būs tikai valsts valoda, tad pēc dažīem gadiem valodas problēmas skolās izzudīs automātiski.

  • Mūsu politiķi nav spējīgi saprast,ka vislabāk valodu apgūst bērni .Parastie mirstīgiem cilvēkiem jau sen skaidrs,ka jāsāk ar bērnudārzu.

 5. … Brigmanis atkal pus savas vecas … pilites … NA propozicija esot prieksvelesanas sedevrs … JASMEJAS par sadiem meliem … vai ari jaraud masu medijas, ka ari nopirkto reportieru nodevibai pret savas tautas gribu … !!!

  … Aizmirsts viss ko NA jau gadiem ir pienemusi sava platforma ka nepieciesamu, pat sanemusi Sadurska partijas Vienotibas un ZZS piekrisanu ievest latviesu valodu valsts skolas, bet abu neizprotamo, dekades garo, vilcinasanos to izpildit un panakt: atrunajoties ar visu ko nu var iedomaties savos saurajos starpdeninos: it ka ‘specialistu’ vajadzigo padomu, skolotaju iztrukumu krievvalodigo skolas u.t.t.!

  … Nu neizdosies vairs piesnakt tik pacietigos latviesus, ar savam nomenaklaturas novecojusajam metodem, ka meliem un visada veida reakcionaram shemam, kas novirza un nogrudis mala vel desmit gadus so vajadzigo un pienemamo Eiropas izglitibas modeli … ar tik veikli izdomatam un viltigi sarunatam visparejam un pretvalstiskam un pretlatviskam shemam !!!

  … Laiks ir ievest latviesu valodu valsts izglitibas institucijas, un laiks vecai nomenaklaturai aiziet pa skuju taku, ka tas ir jau sodien pieradits atmodusajas Eiropas valstis: kaut vai Anglijas Karaliste, Polija, Lietuva, Ungarija un vakar, pat vecai socialistu (komunistu) draudzigai nomenaklaturai un preteji Sorosiem, Austrija !

 6. Kas noticis, sacelšanās pret saimnieku un īpašnieku un vai šaha gājiens kā Saskaņai pirms vēlēšanām . Tas varbūt ar īpašnieka ziņu, lai tautai patīkamāka paliek ZZS ? Un pēc tam varēs buldurēt tikai krieviski kā soc. laikā …

Draugiem Facebook Twitter Google+