×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. marts, 2012
Drukāt

Brigmanis: LZS ir jāuzvar pašvaldību vēlēšanās

augustins

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) tuvākais galvenais uzdevums – uzvarēt nākamgad paredzētajās pašvaldību vēlēšanās, 24.martā LZS kongresā Jelgavā paziņoja LZS līderis Augusts Brigmanis (attēlā). Tāpat savienībai jāatgūst to vēlētāju uzticība, kuri pēdējās vēlēšanās balsoja par citiem politiskajiem spēkiem.

Lai arī šādu uzdevumu sev izvirzījušas vēl citas partijas un sacensība nebūs viegla, Brigmaņa pārstāvētās politiskās organizācijas priekšrocība būšot pieredze pašvaldību darbā. Turklāt LZS biedri ir pārstāvēti aptuveni pusē Latvijas pašvaldību, un tas ir pietiekams arguments, lai pašvaldību jautājumus izvirzītu par prioritāriem arī parlamenta līmenī, pauda Brigmanis.

Viņš atgādināja, ka 10.Saeimas vēlēšanās ZZS saņēma lielu vēlētāju uzticību, kas ļāva iegūt 22 Saeimas deputātu mandātus. Lai attaisnotu vēlētāju uzticību, savienība uzņēmusies atbildību par visām sarežģītākajām nozarēm un partijas ministri sāka darbu pie vairākām nozīmīgām reformām.

Tad sekojis toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera rīkojums par ierosinājumu atlaist Saeimu, kurš, pēc Brigmaņa teiktā, bija savtīgs lēmums, lai turpinātu savu eksistenci. Tomēr neskatoties uz to, šādos apstākļos 11.Saeimas vēlēšanās savienība spēja uzrādīt gana labu rezultātu un iegūt 13 deputātu mandātu.

“Tas gan nebija pietiekami, lai turpinātu darbu valdībā, kaut gan esmu pārliecināts, ka spētu atrast kopsaucēju ar pārējiem koalīcijas partneriem, ja vien politika netiktu būvēta uz personisko aizvainojumu pamata un “sarkanajām līnijām”,” teica Brigmanis.

Viņš vērtēja, ka pašlaik valdības modelis vairāk izskatās “pēc vienā virtuvē dzīvojoša suņa un kaķa apvienības pret pavāru”, jo teju katrā jautājumā koalīcijas partneru domas atšķiras – sākot jau ar Saeimas priekšsēdētāja vēlēšanām un beidzot ar pareizticīgo Ziemassvētkiem.

Savienībai šādā situācijā neatliek nekas cits, kā turpināt strādāt, lai apliecinātu, ka LZS ir spēks arī opozīcijā, norādīja LZS līderis.

“Pašlaik ikdienas darbā jūtam, ka ar mums joprojām rēķinās kā ar partiju, kura atbildīgos brīžos spēj pieņemt valstiskus lēmumus,” uzsvēra Brigmanis un minēja arī piemēru, proti, diskusiju rezultātā panākta vienošanās ar premjeru par atbalstu zemniekiem cīņā par platību maksājumiem.

“Mūsu lielākā uzvara ir spēt piecelties pēc kritiena un būt gataviem atgriezties valdībā, lai liktu lietā savas zināšanas un pieredzi. Strādājot opozīcijā, mums ir iespējas pārvērtēt, ko esam darījuši pareizi un kuros jautājumos neesam bijuši pietiekami aktīvi,” norādīja Brigmanis. Tādēļ šis laiks ir jāizmanto, lai sagatavotos turpmākajām pašvaldību, Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanām.

Brigmanis arī slavēja jauno partijas programmu, kas piedāvā aktualizētu skatījumu uz valsts pārvaldi, tautsaimniecību, lauku vides attīstību un citiem sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem.

“Mums jāiet līdzi laikam, tādēļ turpmāk būsim daudz aktīvāki mediju vidē, turpināsim piesaistīt partijai jaunus biedrus un vairāk konsultēsimies ar reģionālajām nodaļām,” uzsvēra LZS līderis.

“Zināmā mērā mums pašiem jākļūst par tām pārmaiņām, kuras vēlamies redzēt, un ar savu piemēru jāatgūst to vēlētāju uzticība, kuri pēdējās vēlēšanās balsoja par citiem politiskajiem spēkiem. Tādēļ aicinu jūs visus vēl aktīvāk iesaistīties partijas darbā, lai mūsu idejas skan no tālākajiem Latvijas novadiem līdz pat Saeimas namam un valdībai,” nobeigumā uzsvēra Brigmanis.

Aģentūra BNS novēroja, ka uz kongresu bija ieradušies teju 300 delegātu, tostarp savienības līderi – Augsts Brigmanis un Uldis Augulis, kā arī vietējie partijas dūži – Jelgavas mērs Andris Rāviņš un Jelgavas novada domes vadītājs Ziedonis Caune. Tāpat kongresā piedalījās bijušās labklājības ministres Dagnija Staķe un Ilona Jurševska, kā arī LZS draudzīgās politiskās organizācijas “Latvijai un Ventspilij” pārstāvis Guntis Blumbergs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+