×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. novembris, 2013
Drukāt

Brigmanis: Nacionālā apvienība pati sevi dzen stūrī (15)

Foto-LETAFoto-LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, ZZS pārstāve Ilona Jurševska un Saeimas deputāte Iveta Grigule pirms tikšanās ar Ministru prezidentu, kurā diskutēs par 2014.gada budžetu.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis nešaubās, ka koalīcija turpinās darbu arī pēc konflikta ap tieslietu ministra Jāņa Bordāna amatu.

Izņēmums varētu būt vienīgi tad, ja nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) jau ir apzināti nolēmusi atstāt valdību, skaidroja politiķis. Kā norāda ZZS pārstāvis, jāņem vērā, ka saistībā ar Bordāna atsaukšanu esot daudzi nezināmie. Esot skaidrs, ka tieslietu ministrs pats neatkāpsies, līdz ar to izskatās, ka nacionālā apvienība pati sevi dzenot stūrī.

Gadījumā, ja Saeimā tiktu iesniegts lēmumprojekts par neuzticības izteikšanu Bordānam, ZZS visdrīzāk to neatbalstīs. Politiskais spēks vērtēšot situāciju, jo pašlaik viņiem vēl nav izveidojies stingrs viedoklis. Taču nebūtu racionāli balsot par atlaišanu tikai tamdēļ, ka ministrs ir kļuvis bezpartejisks, norādīja Brigmanis.

Vaicāts, kāda būs rīcība, ja situācija ap tieslietu ministra amatu sāks ietekmēt valsts 2014.gada budžeta pieņemšanas izredzes, ZZS frakcijas priekšsēdētājs norādīja, ka politiskais spēks paliek pie tā, ka pašreizējā situācijā nevar atbalstīt valsts budžeta pieņemšanu. Savukārt Saeimas sēdē būs jāskatās, kāds būs balsojums par politiskā spēka iesniegtajiem priekšlikumiem.

ZZS ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) jau ir izrunājusi savas prioritātes un pašlaik netaisās viņu uz sarunu aicināt vēlreiz. Gadījumā, ja koalīcijas pārstāvjiem “ir kas piedāvājams, tad, lai viņi arī nāk pie ZZS un par to runā”, pauda politiķis.

Viņš norādīja, ka iepriekš “visi skrēja tikties ar skolotājiem”, taču, ja reiz ko tādu dara, tad arī ar darbiem ir jāpierāda atbalsts pedagogiem. ZZS arī vēlētos sagaidīt pretimnākšanu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu pārdalīšanā par labu pašvaldībām. Kā negatīvi faktori minami mikoruzņēmuma nodokļa un autogāzes nodokļa likmes paaugstināšana. Tāpat budžeta veidošana noritot termiņuzturēšanās atļauju ēnā, kur koalīcija esot pieņēmusi “stulbus” grozījumus Imigrācijas likumā.

Vaicāts, vai jautājumi par pedegogu atalgojuma paaugstināšanu un IIN pārdali ir uztverami, kā ZZS piedāvājumi koalīcijai, Brigmanis norādīja, ka viņš neko vairāk nevēlas koalīcijai piedāvāt un nevēlas būt lūdzēja lomā. Šoreiz valdības pārstāvjiem jānāk pie ZZS ar savu piedāvājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. nju protams, Brigmaņa flagmanis jau vienmēr ir izcēlies ar d…līšanu citiem! Ja viņš domā, ka tas ir vienīgais dēļ kā politikā censties, tad man nav ko teikt.

 2. Šāds viedoklis vairs nav aktuāls. Pensionāram ar cieņu laiks aiziet atpūtā. Kā visi partorgi savā laikā – vienbalsīgi, mans viedoklis vienīgais un pareizais…

 3. Uz neredzēšanos, paldies par uzmanību , ka izpildāt 100.pantu…..

 4. Visi kompartijas sekretāri bija jūdas un padomju okupantu pakalpiņi.

 5. b. Brigmani ! To rociņu nedaudz augstāk…t ā ā…, nu gluži kā V.I.Ļeņins ! Cerams ,ka Jūsu vadošos norādījumus uzklausīs tādi paši VIENA LATA POLITIĶI ,kāds esat Jūs pats.

 6. Domāju, ka ZZS nav ko jaukties citas partijas darbībās. Neatceros, kad NA būtu mācījusi, KĀ JĀDZIVO UN JĀSTRĀDĀ ZZS!? ZSS laikam vienalga, kas notiek ar Latviju, ka tik uzturēšānās atļaujas tiktu tirgotas pa labi un pa kreisi…. Neviens gan no ZZS nav padomājis, kā savus dzīvokļus vai mājas varētu nopirkt mūsu pilsoņu jaunās ģimenes, kas nestu ilgtermiņa peļņu!? Tikai vispirms ZZS varētu radīt jaunas darba vietas ar labu samaksu tur strādājošiem!!! VISA SAKARĀ IR NOPIETNS JAUTĀJUMS: KAS notiks pēc tam, KAD VISS BŪS IZPĀRDOTS no uzturēšanās atļauju bezierobežojuma tirgošanas? UZ KURIENI TAD DOSIES PAŠI PĀRDEVĒJI? Paliek iespaids, ka TIEŠĀM Saeimas deputāti un Valdība DZĪVO PILNGI CITĀ VALSTĪ – SAVĀ LATVIJĀ…Parasti lauciniekus saukā par PĀĶIEM vai LAUĶIEM, kas NEKO NESAPROT!? BET MAN liekas, ka VISS IR OTRĀDI – PĀĶI UN LAUĶI IR TIEŠI PILSĒTĀS DZIMUŠIE( TE domāju mūsu Saeimas deputātus un valdibu), jo viņi NAV spējīgi risināt valstiski samilzušās problēmas, kuras paši radījuši PILNĪGI nevietā un NELAIKĀ!? KĀDI pie vēlētājiem atbrauc, TĀDI ARĪ AIZBRAUC…. ĶEKSĪTI VAR PIELIKT! VISS TAČU IR OKEI!…

  • Šī partija gan ‘priekšā un pakaļā skandina, ka ir “saimnieki savā zemē”, bet partijas biedri tirgo par miljoniem mūsu zemīti ārzemju kungiem. Kauns par tādu divkosību!

 7. SS Panzergrenadier Atbildēt

  Brigmanis nav nekāds politiķis, bet gan boļševiku sekretārs kuram san vajadzēja laternas stabā karāties.

 8. pIETIEK TO SARKANO SMERDEļU –bRIGMANI UN čEPāNI!

 9. Jā, NA kā bērnudārzs uzvedās, tāpēc laiks kaktā.

 10. šitais komuņaga vēl ir dzīvs?

 11. Brigmanim rūp NA ? Atbildēt

  Augustiņš savu un Lemberga savienību jau sen ir iedzinis dumbrājā.

 12. nav bijušo- putins Atbildēt

  dzirdēju vienurīt, kā šis TV spriedelēja par t.s. uzvaras piemnekļa likteni, tikai- vai šis komunistu patorgs atceras, kā vinš nīcināja Kalpaka piemiņas vietu?

 13. Zaļo zemnieku apvienība ļoti gribētu tikt valdošajā koalicijā NA vietā.Bet vai tas izdosies?

 14. nauda viņus dzen stūrī

Draugiem Facebook Twitter Google+