×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Brigmanis: nevienam no publiski minētajiem prezidenta kandidātiem nav vairākuma atbalsta (6)

Foto-LETAFoto-LETA

ZZS līderis Augusts Brigmanis.

Pašlaik nevienam no publiskajā telpā izskanējušajiem iespējamiem kandidātiem uz Valsts prezidenta amatu nav Saeimas vairākuma atbalsta, pirmdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja ZZS līderis Augusts Brigmanis.

“Ir pamatotas aizdomas, ka nevienai kandidatūrai Saeimā nav atbalsts, kas publiskajā telpā izskanējusi. Tā kā var teikt, ir brīvs laukums, nesteigsimies laikam pa priekšu, sagaidīsim esošā Valsts prezidenta atbildi. Protams, partijas tajā pašā laikā izvirza savus kandidātus, bet tas, ko es publiskā telpā dzirdēju, nu, es teiktu, ka viņiem nav īpašu cerību iegūt prezidenta amatu,” teica Brigmanis.

ZZS līderis uzsvēra, ka ir jāsagaida esošā Valsts prezidenta atbilde par viņa gatavību kandidēt uz otru termiņu.

“Ja mēs runājam par prezidenta kandidatūru, mums ir soli pa solim šis process jāvirza. Mēs esam pauduši atbalstu Andrim Bērziņam, pašreizējam Valsts prezidentam, ja viņš izteiks savu vēlēšanos kandidēt uz otro termiņu. Tas būtu tikai loģiski, jo viņš savā laikā ir nācis no mūsu apvienības. Mēs gaidām viņa atbildi, agri vai vēlu, bet viņam tā būs jāpasaka,” viņš norādīja.

Brigmanis komentēja arī “Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņas iespējamo kandidēšanu.

“Visticamāk, mūsu apvienība nebalsos par viņu. Varbūt, ka viņi savāks citas balsis. (..) Domāju, ka viņa izsvērs visus riskus šajā jautājumā,” viņš komentēja.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs arī uzskata, ka būtu tikai loģiski, ja koalīcija vienotos par vienu kandidatūru.

Valsts prezidenta Andra Bērziņa pilnvaras amatā noslēdzas vasarā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Brigmanis lai te daudz nepļāpā, viņa ieliktenis jau četrus gadus pabijis pilī un ne reizi vien tautai bijis jāsarkst par viņa prezidēšanu. Kas tad viņam devis pilnvaras spriest par visiem, kurš der un kurš neder un vai ir vai nav vajadzīgais balsu skaits. Nevajag te uzurpēt varu un runāt visu deputātu vārdā. Kalnietei
    un Levitam nav ne vainas, ar Eiropas pieredzi, prot valodas, ir godīgi cilvēki un patrioti, nevis kā vietējie izbijušie kompartijas kadri, kas pārzina tikai krievu valodu un vienmēr neaizmirst savu kabatu.

  2. Jā, Bondars -par smuku ;Kalniete -sieviete ,arī pārzin ārlietas; ĀBOLTIŅA- nedod Dievs;
    Levits -letiņu šausma(tautība),par zinošu un ārpusnieks ; Riekstiņš-pat grūti ko teikt;kur tad palicis -lielākais Zinītis -?

  3. Šis ekskomunists un divkosis, kura partija iekļuva valdībā, pateicoties Bērziņam, kā arī V un NA atbalstam, tagad stāsta, ka koalīcijas līgums vairs nav spēkā. Jo, redzi, kolēģi gribēja GODĪGU spēli, lai prezidentu ievēlētu ATKLĀTI balsojot, bet Brigmanis un Lembergs, kā jau bijušie komunisti ar pieredzi, ir pieraduši, ka tādas lietas kārto un sarunā slepus no tautas, aizklāti. Atklātības mēģinājumu Brigmanis uzskata par tik briesmīgu pārkāpumu, ka paziņo: koalīcija vairs nepastāv! Bet mērķis šādam paziņojumam ir pavisam cits, proti, tagad ZZS varēs droši bloķēties ar antinacionāliem spēkiem – SC un NSL, lai ievēlētu sev vēlamu prezidentu – šo partiju marioneti. Tāpēc te latviešiem ir jāsaka savs vārds.

  4. Tas var nozīmēt tikai to, ka kaolīcijā nav saprašanās savā starpā. Kā parasti, trojas zirga lomu spēlē ZZS.

  5. Un kaa pashreizeejos politiskos apstaakljos buutu ar Vairu Viikji Freibergu? Vinja vieniigaa speetu nostaaties blakus Lietuvas prezidentei!

Draugiem Facebook Twitter Google+