Latvijā
Politika

Brigmanis par Dūklava amatu: “Sagaidīsim rezultātus, un tad būs reakcija.” 16

ZZS līderi. Foto – LETA

Politiķu mudinājumi apsvērt zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) demisiju ir uzskatāmi par mēģinājumu politiski spodrināt savas spalvas, uzskata Zaļo un zemniekus savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis (ZZS).

Viņš akcentēja, ka pirms mudinājumiem izvērtēt Dūklava demisijas iespēju ir jāsagaida Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārbaudes rezultāti. Brigmanis arī esot aicinājis Dūklavu iespējami ātri publiskot atzinumu pēc šīs izmeklēšanas. “Sagaidīsim rezultātus, un tad būs reakcija,” solīja deputāts.

Viņš arī mudināja politiķi Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK) vispirms tikt galā ar problēmām savā partijā.

Mūrniece šorīt intervija LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja, ka ZZS saistībā ar tā dēvētajām “Rīdzenes sarunām” būtu jāapsver sava pārstāvja Dūklava nomaiņa zemkopības ministra amatā. Kā skaidroja Mūrniece, politikā esot tā, ka iesaukas pielīp, un, ņemot vērā, ka Dūklavam pielipusi iesauka no šīm sarunām, ZZS būtu jāvērtē, kā šo situāciju risināt.

Dūklavs noliedzis no žurnālā “Ir” publicētajām viesnīcā “Rīdzene” noklausītajām sarunām izrietošo, ka viņam pastarpināti piederētu zemesgabals Rīgas brīvostas teritorijā. KNAB pēc ministra lūguma sācis pārbaudi par viņa, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā.

Partija “Vienotība” saistībā ar šo informāciju rosināja ZZS izvērtēt iespēju virzīt jaunu kandidātu pašreizējā zemkopības ministra Dūklava vietā, taču šis ierosinājums atsaucību neguva. Arī opozīcijas deputāta Mārtiņa Šica (LRA) rosinājums Saeimai lemt par Dūklava demisiju neguva atbalstu un nepieciešamie desmit deputātu paraksti šī jautājuma izskatīšanai vēl netika savākti.

LA.lv