×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. marts, 2014
Drukāt

Brigmanis prognozē ZZS uzvaru nākamajās Saeimas vēlēšanās (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no kreisās), Latvijas Zemnieku savienības partijas biedrs Roberts Dilba un Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks piedalās Latvijas Zemnieku savienības kongresā.

Nākamajās Saeimas vēlēšanās mēs uzvarēsim, par to nav šaubu, ar šādu paziņojumu savu uzrunu sestdien, 29.martā, Jelgavā notikušajā centriskās partijas Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā sāka valdes priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

LZS līderis arī ironiski norādīja, ka kongress notiek zīmīgā dienā, kad viena no iepriekšējo parlamenta vēlēšanu uzvarētājām – Reformu partija (RP) – spriež par savu likvidāciju.

Pamats Brigmaņa optimistiskajām cerībām ir Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) labie panākumi pērnajās pašvaldību vēlēšanās, kurās ZZS ieguva pārstāvniecību 93 no 119 pilsētu un novadu domēm, kā arī 43 pašvaldības vada ZZS pārstāvji.

Brigmanis uzsvēra, ka ZZS ir profesionālu, pieredzējušu un atbildīgu cilvēku komanda, kas var deleģēt savus kandidātus visiem ministru amatiem.

LZS kongresā ar plašām uzrunām uzstājās tās sadarbības partneri ZZS un viesi. Piemēram, Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS) nāca klajā ar aicinājumu padarīt par nozīmīgiem valsts svētkiem Darba svētkus, kuros tiktu godināti labākie darba darītāji.

Latvijas Zaļās partijas pārstāvis Guntis Belēvičs detalizēti pakavējās pie topošā Eiropas Savienības (ES) un ASV brīvās tirdzniecības līguma, kas radīšot nopietnas problēmas. Belēvičs apgalvoja, ka pēc šī līguma noslēgšanas tradicionālā lauksaimniecība izzudīs, jo ES nedrīkstēs piešķirt zemniekiem nekādas subsīdijas. ASV pārtikas rūpniecības prasības ir daudz zemākas nekā ES noteikumi, tāpēc Latvijas veikalos dominēšot hlorētas vistas, ar augšanas hormoniem barotu liellopu gaļa un citi ar dažādām e-vielām un bagātinātājiem “uzlaboti” produkti. Lielās starpnacionālās korporācijas, kuru pārtikas ražošanas standarti esot zemāki nekā ES, sākšot tiesāties ar ES valstīm par neiegūtās peļņas kompensāciju. Šīs lietas tikšot izskatītas šķīrējtiesās, kuru lēmumi nebūšot pārsūdzami. Belēvičs aicināja LZS rūpēties par to, lai Latvijā vismaz bērniem un skolēniem tiktu piegādāta piemērota un svaigi gatavota pārtika.

Partijas “Latvijai un Ventspilij” pārstāvis Saeimas deputāts Jānis Vucāns apgalvoja, ka, lai arī LZS ir centriska partija, pašreizējās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) valdībā tā atrodas kreisajā flangā, jo pārējās koalīcijas partijas esot ļoti liberālas un gatavas atbalstīt jebkuru vēlētājiem tīkamu populistisku ierosinājumu.

Liepājas partijas līderis, Liepājas mērs Uldis Sesks apliecināja, ka viņa partija ir ļoti gandarīta par dalību ZZS, kura realizējot atbildīgu un prognozējamu politiku. Sesks veltīja kritiskus vārdus RP ministriem iepriekšējā valdībā – Edmundam Sprūdžam un Robertam Ķīlim -, kuri piedāvājuši bezjēdzīgas reformas, no kurām Latvija vēl labu laiku nespēs atgūties.

Uzrunājot kongresa delegātus, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis uzsvēra, ka stabilitāti valstī nodrošina vietējās pašvaldības. Jaunsleinis brīdināja vēlētājus, vēlot nākamo parlamentu, neticēt “viltus praviešiem”, kas atkal esot saradušies valstī.

Savukārt Latvijas pensionāru federācijas vadītājs Andris Siliņš uzsvēra, ka ir jāsakārto pensiju likuma regulējums, jo pensiju aprēķināšana kļuvusi nesaprotama un netaisnīga. Vecie cilvēki vairs nespēj apmaksāt ārstēšanos slimnīcā un zāles, kā arī grūtāk ir samaksāt nekustamā īpašuma nodokli, kuru Finanšu ministrija vēlas paaugstināt.

Uzrunājot kongresa delegātus, Brigmanis atgādināja, ka ZZS jau ir izvirzījusi trīs premjera amata kandidātus – Uldi Auguli, Jāni Dūklavu un Raimondu Vējoni. “Arī Ventspils mērs Aivars Lembergs premjera jautājumā vēl nav teicis savu pēdējo vārdu,” piebilda Brigmanis.

LZS pērn tika uzņemti 82 jauni biedri, vairākiem no viņiem kongresā tika izsniegtas biedra kartes. Kā pirmais no jaunuzņemtajiem LZS biedra karti saņēma zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. AUGUSTS SASAPNJOJIES….

  2. Vajag Aivaru pārsūtīt uz Rēzekni, VDK un komunistiem atņemt visus biznesus. Tad arī paskatīties kurš uzvarēs, vai Komunisti, vai Latvieši.

  3. Loti labs kandidāts EP ir ZZS biedrs Armands Krauze

  4. šaubu nav ZZS ir progesīvākā partija patreiz

  5. Protams ka ZZS uzvarēs ! Ir taču Kaktiņā pētijums 30 % Latvijas iedzivotāji prot reali domāt un tie ari balsos par ZZS

  6. Tikai vienotā koalīcijā ar saskanu.uzvarēsit,to tak Brigmanis zina un piekopj

  7. Ņemot vērā sarkano pagātni un zaļo cilvēciņu invāziju Krimā, partijas nosaukums (zzs) skatāms gluži jaunā gaismā 😀

  8. Ja Brigmanis uzvarēs kā būs ar Kalpaka pieminekli Airītēs?

Draugiem Facebook Twitter Google+