×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2012
Drukāt

Brigmanis: Sprūdžs nāk un iet, pašvaldība paliek

Foto - LETAFoto - LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) mērķis, acīmredzot, ir sākt karu ar pašvaldībām. Ja vienu pašvaldības vadītāju noņems no amata, tas būs biedinājums citām, taču “Sprūdžs nāk un iet, bet pašvaldības paliek”.

Tā, komentējot ministra pieprasījumu Ventspils mēram Aivaram Lembergam (“Latvijai un Ventspilij”) sniegt skaidrojumus par darbību Ventspils pašvaldībā, LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

“Es neesmu Ventspils mēra Aivara Lemberga advokāts, – viņš pat ir pietiekami spēcīga personība un pratīs sevi aizstāvēt,” sacīja Brigmanis, norādot, ka Sprūdža motivācija “no laika gala ir bijusi vēlme abstrahēties no Lemberga, sākt karu ar pašvaldībām”.

Brigmanis uzskata, ka, noņemot vienas pašvaldības vadītāju, šajā gadījumā tas varētu būt Lembergs, tas varētu izskatīties kā ministra brīdinājums un biedinājums citām pašvaldībām. ZZS frakcijas vadītājs pieļauj, ka ministra mērķis ir panākt, lai pašvaldību vadītāji no viņa baidītos, – “nekādu citu konkrētu darbību un lēmumu jau nav”.

Sprūdžs mēģina vērsties pret “Eiropas labāko pašvaldību Latvijā un tās vadītāju”, turklāt viņš pats piedalījās šīs pašvaldības vērtēšanā, sacīja Brigmanis, norādot, ka ministram jau tad vajadzēja ņemt vērā visus kritērijus pašvaldības izvērtēšanā.

Jau ziņots, ka Ventspils pilsēta šogad Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) rīkotajā konkursā saņēmusi Eiropas Gada pašvaldības titulu. Konkursa organizatori atzinīgi ir novērtējuši pašvaldības sadarbību ar ventspilniekiem.

Ziņots arī, ka šodien ir pēdējā diena, kad Lembergam ir jāiesniedz skaidrojumi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam par darbību Ventspils pašvaldībā.

Sprūdžs šādi rīkojies, jo no Ģenerālprokuratūras esot saņēmis “šokējošu” informāciju par Lemberga “saimniekošanu” Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā.

No 1998. līdz 2006.gadam Lembergs kā Ventspils mērs un kā Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs esot piedalījies un, būdams personīgi un mantiski ieinteresēts, balsojis par tādu vismaz 350 lēmumu pieņemšanu kā pašvaldības kapitāla daļu privatizāciju stratēģiski svarīgos uzņēmumos, aizdevuma piešķiršanu uzņēmumiem, nodokļu maksājumu nomaksas termiņa pagarināšanu, atbrīvošanu no nodokļu parāda nomaksas pašvaldības budžetā, pašvaldībai piederošu zemju iznomāšanu, nekustamo īpašumu nomas līgumu akceptēšanu, nomas maksas pazemināšanu, ar vidi saistīto atļauju izsniegšanu u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+