×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. marts, 2015
Drukāt

Brigmanis: ZZS patur tiesības virzīt priekšlikumus bez visu koalīcijas partneru atbalsta (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) patur tiesības vēlētāju interesēs Saeimā virzīt priekšlikumus arī bez visu koalīcijas partneru atbalsta, 28.martā Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā sacīja LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

“Darbs valdības koalīcijā ir prasījis pietiekami daudz kompromisu, tomēr klajš koalīcijas līguma pārkāpums, virzot iepriekš nesaskaņotus grozījumus Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtībā, faktiski ir radījis situāciju, ka koalīcijas līgums – vismaz tādā formātā kā iepriekš bijām vienojušies – vairs nav spēkā,” norādīja Brigmanis, kurš ieņem arī ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētāja amatu.

Tas nozīmē, ka ZZS patur tiesības virzīt jautājumus balsojumam Saeimā, kuriem nav visu koalīcijā pārstāvēto partiju piekrišanas. Tas gan nenozīmē, ka politiskais spēks plānotu gāzt šo valdību un destabilizēt situāciju valstī, skaidroja LZS priekšsēdētājs.

“Tomēr, ja mūsu vēlētāju interešu aizstāvībai būs nepieciešamība virzīt izskatīšanai Saeimā kādu jautājumu, kuram nav visu koalīcijas partneru piekrišanas, mēs to noteikti darīsim,” norādīja Brigmanis.

Kā nozīmīgākos jautājumus valdības un Saeimas dienaskārtībā uzrunā Brigmanis izcēla drošību, reģionālo attīstību, lauksaimniecību, labklājību un veselības aprūpi. ZZS strādāšot, lai 2016.gadā minimālo algu varētu paaugstināt līdz 400 eiro.

LZS vadītājs arī kritizēja Kremļa īstenoto propagandu.

“Jārēķinās, ka Krievijas propagandas karā mēs esam iesaistīti jau daudzu gadu garumā. Cilvēki, kuri seko līdzi Kremļa kontrolētajiem medijiem, tiek baroti ar melīgu informāciju, kuras mērķis ir radīt iespaidu, ka pretoties Krievijas pārspēkam nav vērts”, viņš teica, piebilstot, ka Krievijas mediju telpā Latvija tiek attēlota kā neizdevusies valsts, lai gan “patiesībā tieši Baltijas valstis no bijušajām padomju republikām ir sasniegušas visvairāk”.

Brigmanis aicināja meklēt savu modeli, kā iesaistīt jauniešus militārajā apmācībā. “Tas varētu būt kaut vai pāris mēnešu garš apmācību kurss, kurš galvenokārt orientēts uz patriotisko audzināšanu un pamata militāro iemaņu apgūšanu. Ja vien šāds apmācību kurss tiktu pareizi plānots un organizēts, jauniešiem palielinātos interese gan par dienestu Bruņotajos spēkos, gan par dalību Zemessardzē,” viņš rosināja.

Brigmanis arī uzsvēra ZZS stabilitāti: “Ne vienreiz vien mūsu politiskie oponenti ir prognozējuši ZZS šķelšanos, tomēr esam bijuši pietiekami stipri, lai neļautos šādām provokācijām. Kopā esam izturējuši gan pārbaudījumu ar darbu opozīcijā, gan koalīcijā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Brigmanis tagad virzīs priekšlikumu par pirmskara Latvijas ienākuma nodokļa pēc maksātspējas atjaunošnu,par kuru viņš esot “ar abām rokām”!

 2. Ja citiem kompartijas darboņiem pietika prāta un saprašanas paiet malā pēc varas maiņas Latvijā, tad šitais savā nekaunībā pārspējis visus. Viņš ne tikai uzurpējis varu Ulmaņa partijā, bet vēl atklāti draud
  kaut ko “virzīt un bīdīt”, lai noteiktu toni pārējiem. Kāpēc koalīcija un citi Latvijas patrioti Saeimā atļauj
  vienam komunistam tā ālēties?

 3. ZZS un Saskaņa taču ir viena jumta organizācijas, tikai
  ZZS labais policists,
  Saskaņa ne tik, bet arī cenšas lai tuvinātos labajam, bet arī lai nepazaudētu savējo balsis.

 4. Vai tas Brrrr.no Saldus vienreiz nevarētu iet sakopt savu piemājas lauciņu?

 5. Šitais komunistu funkcionārs, būdams Saldus KP sekretārs, labāk lai pastāsta par savām izdarībām 80-tajos gados Airītēs ar Kalpaka pieminekli, kā arī citiem pieminekļiem!!!

 6. Komunistu palieliekām labākajā gadījumā ir jārakājās piemājas dārziņā. Kad kompartijas sekretāriņs patāstīs par savu kādreizējo darbību un kad vēlētāji beigs skatīties uz frizūrām?

 7. Ka vins veidos pats savu neoficialo koaliciju… bez V un NA un stures valsti uz saskaniesu un lembergiesu “kopejo” virzienu…. abiem jau tie pamati no kuriem celusies ir kopeji.

Draugiem Facebook Twitter Google+