×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Brilles no tirgus plača – par un pret (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Lai gan speciālisti iesaka ikdienā valkāt tikai acu ārsta vai optometrista izrakstītās brilles, bet rūpnieciski ražotās izmantot tikai īsu laiku, piemēram, lai izlasītu avīzi, kārdinājums ietaupīt tomēr ir liels. Pārliecinājos, ka tikt pie jaunām brillēm tirgū, kur atrodas pat vairāki stendi ar rūpnieciski ražotām brillēm, ir vieglāk par vieglu.

Redzi testē ar avīzi


Foto – Timurs Subhankulovs

Rīgas Centrāltirgū starp drēbju un apavu bodītēm redzami arī daži briļļu stendi. Pārsvarā gan tirgo saulesbrilles par pieciem eiro gabalā, bet šur tur piedāvā arī optiskās brilles ar caurspīdīgiem vai viegli tonētiem stikliem, kuru cenas svārstās no 4,50 līdz pat 15 eiro. Tās lielākoties tirgo no kastēm, kur brilles ar kājiņām iestiprinātas kartona pamatnē – atliek tikai ar pirkstu parādīt vēlamo fasonu. Acu ārsta recepte vai vismaz lēcu stiprums dioptrijās te netiek prasīts. Pārdevēja vien painteresējas, kādam nolūkam brilles domātas.

Tepat uz vietas notiek arī redzes asuma pārbaude. Pārdevēja izvelk no letes apakšas nodzeltējušu reklāmas avīzi un pasniedz man vienas no lasāmbrillēm. Tekstu varu salasīt, bet visus burtus neredzu vienlīdz skaidri. Tas nozīmē, ka lēcas pārāk švakas, vajadzīgas stiprākas. Nākamās gluži vai iebelž pa acīm, pat galva noreibst. Nolieku tās malā. Tikmēr pārdevēja jau novērtējusi manu tālredzības pakāpi un aši izvelk no kastes atbilstošās. Atrodas arī spogulītis, lai varētu novērtēt, kā brilles piestāv. Pārdevēja slavē šo modeli, jo tām kājiņu stiprinājuma vietās esot atsperes, tāpēc tās esot izturīgākas un tik viegli nelūstot. Kad jautāju, kur brilles ražotas, pārdevēja neslēpj: “Šīs nāk no Ukrainas, bet tās – no Polijas. Kur saimnieks bijis atpūsties, no tās valsts arī preci atved.”

Atlicinot briļļu iegādei lielāku summu, tās var iegādāties arī internetā. Sludinājuma portālos atradu gan mazlietotas optiskās brilles par 20 eiro (savulaik pirktas par 75 latiem), gan slavenu zīmolu, piemēram,”Vogue” un “Gant”, preces par 15 līdz pat 90 eiro. Lai gan pievienots attēls, turklāt daļa pārdevēju norāda ne tikai lēcu stiprumu un izmēru, bet arī ietvara parametrus, piemēram, kājiņu garumu un platumu virsdegunē, jārēķinās arī ar vilšanos, ka slavenā zīmola vietā būs viltojums, ietvars labi nepiegulēs sejai vai būs jānomaina lēcas atbilstoši savas redzes īpatnībām, bet tas nav lēti – atkarībā no materiāla, optiskā stipruma, pārklājuma un ražotāja viena lēca optikas salonā var izmaksāt no 7 līdz pat 150 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā lai es tieku pie “firmīgām” brillēm ja tās ir tik dārgas. Jāiztiek vien ar tām pašām prastajām. Labi ka vēl tādas var dabūt.

Draugiem Facebook Twitter Google+