Kultūra
Kultūrpolitika

Brīnišķīgākā latviskuma parāde 0

Foto – Evija Trifanova/LETA

Tikai nedaudz vairāk kā gads mūs šķir no 2018. gada 30. jūnija – dienas, kad Rīgā un visā Latvijā svinīgi tiks ieskandināti XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI Deju svētki – brīnišķīgākā latviskuma parāde un skaistākais mūsu tautu saliedējošais notikums Latvijas gadsimta jubilejas gadā, kam jākļūst par valsts simtgades augstāko garīgo vertikāli.

Pēc Latvijas Nacionālā kultūras centra datiem, šobrīd Dziesmu un deju svētku kustībā aktīvi iesaistījušies 187 000 jeb gandrīz 10 procenti dažāda vecuma Latvijas iedzīvotāju. Šis laiks ir būtisks sagatavošanās posms kā koristiem, tā dejotājiem, pūtējiem, koklētājiem, amatiermākslas un citiem kolektīviem – koristi pašlaik aktīvi pošas nākamajiem Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” ieskaņas koncertiem, kas 1. jūlijā notiks Dikļos un 21. jūlijā – Rīgā pie Brīvības pieminekļa. Kopumā trīs pavasara mēnešos skatēs piedalījušies 393 kori ar 13 677 dziedātājiem. Savukārt Deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” repertuāra apguves skatēs dancojuši 789 kolektīvi ar 17 556 dejotājiem.

Kā aizvien, ap svētkiem ir daudz vispretrunīgāko emociju uzdzirkstījumu un neatrisinātu jautājumu, uz kuriem atbildes vēl prasīsim to organizatoriem, tomēr daudz būtiskāk par kārtējo kašķēšanos un “darvas pilienu” meklēšanu ir saglabāt skaidru priekšstatu par Dziesmu svētku īsteno kodolu un misiju – pierādīt, ka Latvijā dzīvo patriotiska, emocionāli bagāta tauta, kam svarīgas savu senču garamantas un kurai šī ir vienīgā tēvzeme, kas jātur godā un cieņā. Par to vēstīt un aizvien atgādināt arī būs “LA” kultūras pielikuma “Kultūrzīmes” jaunā ikmēneša pielikuma “Ceļā uz Dziesmu un deju svētkiem” galvenais mērķis. Izdevumā, kura pirmo laidienu varēsiet lasīt jau nākamnedēļ, 27. jūnijā, rakstīsim gan par izciliem kolektīviem, gan izcelsim tālo ceļu no pasaules uz svētkiem, gan atsevišķu spilgtu personību un veselu ģimeņu ieguldījumu, gan arī atsevišķu pašvaldību devumu. Tāpat tajā paši pirmie varēsiet uzzināt jaunumus par gatavošanos svētkiem.

LA.lv
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Plānotā cirsmu izsole muzeja “Braki” teritorijā pagaidām atlikta
15 stundas
DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
Dāvinot izglītību Latvijas nākotnei
1 diena
LA
LA.lv
Kultūra
Pirmajā nākamās simtgades koncertā uzstāsies Kaupers, “Cosmos”, Birkens un citi populāri mūziķi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
No vārda “nacionāls” nevajag kautrēties. Saruna ar profesori Maiju Kūli 1
Intervija 7 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Balinska skaisti vārti papildlaikā nodrošina “Dinamo” uzvaru Ņižņijnovgorodā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Izraugās Rīgas galvenās egles
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Sirsnīgā gaisotnē piedzīvota filmas “Saule brauca debesīs” pirmizrāde
Speciālreportāža 6 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Bordāna valdības projekts iesviests papīrgrozā 1
7 stundas