Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Baznīcu nakts – brīnumaina pieredze. Saruna ar Jurģi Klotiņu (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

5. jūnija vakarā daudzi Latvijas dievnami vērs durvis apmeklētājiem Baznīcu nakts ietvaros. Runāju ar Jurģi Klotiņu, vienu no pasākuma organizatoriem. Viņš – arī Rīgas domes deputāts, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis un vieslektors Latvijas Kultūras akadēmijā.

– Kā norisināsies Baznīcu nakts?

– Piektdienas, 5. jūnija, vakarā no plkst. 18 līdz pusnaktij katrs interesents varēs atnākt uz kādu no 145 pasākumā iesaistītajiem Latvijas dievnamiem, iepazīties ar draudzes pārstāvjiem, uzzināt par baznīcas vēsturi, klausīties mūziku, būt klusumā, apcerē vai lūgšanā. Nav nozīmes, vai apmeklētājs ir ticīgs vai neticīgs, jo šis pasākums ir domāts ikvienam. Pagājušā gada pieredze ar Rīgas baznīcām ir skaista, pat brīnumaina. Šogad ar interesi sekosim iniciatīvas attīstībai citās Latvijas pilsētās un laukos.

– Vai pārstāvēta ir visa Latvija?

– Jā, otra aktīvākā pilsēta pēc Rīgas ir Liepāja, par ko ļoti priecājamies. Liela interese par dalību izrādīta, piemēram, Valmierā, Cēsīs, Viļakā, Baltinavā un Jasmuižā. Savukārt Jēkabpils Tūrisma informācijas centrs pats uzņēmies koordinatora lomu savas teritorijas baznīcām. Pirmo soli spērušas arī vairākas pašvaldības Latgalē. Ceru, ka līdz ar šo pasākumu sabiedrība arī vairāk iesaistīties baznīcu saglabāšanā un restaurēšanā. Lai gan dievnamus uztur konkrētās draudzes, tomēr šīs ēkas ir visas sabiedrības vērtība.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. tumša nakts,tumsa dzīvē vienas blaktis baznīcā var dabūt

  2. Ta ir kļūda. Tieši naktī notiek labākās lietas. Tādas pat sapņos nerādās. Vajadzēja iet.

  3. Es pat pa dienu nelienu baznīcā, kur nu vēl naktī!

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+