×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Brīnumainās pārvērtības, apgleznojot bērna sejiņu. Kā un ar ko zīmēt?

1. Kur meklēt krāsas

1no3
Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida
Foto – Aija Geida

Sejiņu apgleznošana mazajiem ķipariem svētkos liek justies īpašiem. Uzreiz atplaukst smaids, un bērns desmitiem reižu skrien pie spoguļa, lai pārliecinātos, vai nekas nav izsmērējies, un paskatītos uz sevi vēl un vēl. Kas nepieciešams, lai noorganizētu šādu priecīgu izklaidi?

Vispirms jāiegādājas speciālās krāsas uz ūdens bāzes, kas paredzētas bērnu sejiņu apgleznošanai. Iespējams izvēlēties pa vienai krāsai vai 6–8 krāsu komplektu. Ideāls risinājums ir sešu pamatkrāsu komplekts plus zelta un sudraba krāsa – tad var paveikt brīnumus. Krāsas nopērkamas mākslinieku un hobiju preču veikalos, piemēram, “HobbySet”, “Māsiņas”, “Zīmulis un ota”, “Ideju soma” un citur. Sešu krāsu komplekts maksā vidēji 7–10 eiro. Ir speciāli komplekti noteiktam stilam, piemēram, bitīšu krāsas, princešu vai pirātu krāsas. Viens komplekts domāts 10 sejiņu apgleznošanai. Var izvēlēties arī speciālus krāsu zīmuļus un krītiņus (3–4 eiro par sešu krāsu komplektu), bet ar tiem izcilus mākslas darbus nevar iegūt, jo nevar tik niansēti sajaukt dažādus toņus, veidot pārejas, taču iesācējiem, teiksim, zīmuļi ar spīdumiem ir labs risinājums,.

Krāsu komplektā lielākoties ir arī viena maza otiņa un sūklītis, bet noderēs vēl pāris sūklīšu, lai vieglāk noklātu lielākus laukumus, 3–4 dažāda biezuma otiņas, papīra dvielis, trauciņš otiņu skalošanai. Bērni ballītēs ir sapucējušies, tāpēc ieteicams sagatavot apmetni vai garāku auduma gabalu, ko uzlikt, lai nenosmērējas apģērbs.

Idejas zīmējumiem


Lielākoties bērni jau zina, kas viņi vēlas būt. Iemīļots multiplikācijas filmu varonis, princese, kāds dzīvnieciņš, pirāts… Variantu ir ļoti daudz – var uzgleznot tikai puķītes vai taureņus ap acīm, izrotāt vienu sejas pusi vai noklāt visu seju ar ornamentiem. Paraugam noder izdrukas no interneta resursiem – tad ir daudz vieglāk zīmēt.

  1. Kur meklēt krāsas
  2. Grūtāk nekā uz papīra

  3. UZZIŅA

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+