×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. oktobris, 2016
Drukāt

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)

Kadrs no videoKadrs no video

Daugavas krastā ar laivu izskalots 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Sirmgalvis ar vienvietīgo, piepūšamo gumijas laivu no Ikšķiles puses īries pāri Daugavai uz tuvējo mežu pēc avenēm. Ceļā viņu pārsteidzis stiprs vējš un vīrietis vairs nav spējis vadīt laivu sev vēlamajā virzienā. Tāpēc viņš ļāvies straumei, kura viņa laivu izskalojusi Daugavas krastā Daugmales pusē. Tur viņš pavadīja trīs dienas, bezpalīdzīgi gaidot palīdzību, jo saviem spēkiem mājās vairs nokļūt nevarēja.

Bezpalīdzīgo sirmaglvi pagājušo sestdien, braucot pa Daugavu ar motorlaivu, krastā pamanīja Guntars, kurš ir kaislīgs ”copmanis” un uz ūdens sastopams vai ik katru savu brīvo dienu.

Tuvojoties krastam, vīrs ievērojis, ka sākumā šķietami tumšais maiss patiesībā ir cilvēks, kas turpat krastmalā nekustīgi guļ uz muguras. Prātā iešāvušās ne tās labākās domas, taču Guntars piestājis netālu no krasta, ielēcis seklajā ūdenī un steigšus devies pie gulošā.

Lai arī sākumā sirmais vīrs neesot pat pamanījis makšķernieka tuvošanos vai kā reaģējis uz saucieniem, pēc mirkļa gulošais tomēr sakustējies. Vēl pēc brīža vīrietis jau attapies, nedaudz piecēlis galvu un spējis pat atbildēt uz pāris Guntara jautājumiem.

Tā kā saviem spēkiem pārsalušo nogādāt krastā makšķernieks nav spējis, viņš nolēmis zvanīt vietējiem kārtības sargiem. Vīri atradušies pavisam netālu.

Policisti atceras, ka pārsalušā sirmgalvja acis atmirdzējušas brīdī, kad viņš sapratis, ka tomēr tiks glābts.

Policisti iecēluši cietušo makšķernieka laivā un tad visi devušies atceļā uz krastmalu, netālu no Daugmales pilskalna, kur jau gaidījusi neatliekamā medicīniskā palīdzība. Vēl mirklis un pensionārs nonācis mediķu rokās un tālāk nogādāts slimnīcā.

Tikai, kad viss jau padarīts, policisti atskārtuši, cik daudz patiesībā šajā reizē paveicis nejauši sastaptais makšķernieks. Guntars ir īstais nelaimē nonākušā sirmgalvja glābējs.

Guntars gan domā, ka tā rīkotos katrs. Patiesais brīnums šajā stāstā esot sirmā vīra izturība, jo izdzīvot šādā situācijā varētu tikai retais. Taču patiesu brīnumu šajā stāstā netrūkst.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ne jau daudz tam atlicis

  2. Oktobrī pēc avenēm????

Draugiem Facebook Twitter Google+