Pasaulē
Citur

Brīnumi notiek! Pēc Buša nāves atklāts kāds noslēpums0


2001. gads. Tādu šajā attēlā Timotiju ieraudzīja Bušs
2001. gads. Tādu šajā attēlā Timotiju ieraudzīja Bušs
Ekrānuzņēmums

Par spīti runām, ka Ziemassvētki ir gada tumšākais un drūmākais laiks, ka “apnikusi tā ķnada”, brīnumi tomēr notiek. Par to liecina burtiski šajās dienās atklātais noslēpums.

Izrādās, nesen mūžībā aizgājušais 41. ASV prezidents Džordžs Bušs vecākais (1924- 2018), slēpjoties aiz cita vārda, gadiem ilgi caur kādu kristiešu organizāciju finansiāli atbalstījis un rakstījis vēstules nabadzīgam zēnam vārdā Timotijs uz Filipīnām. Par to ziņo mediju kompānija CNN:

Doma par šādu rīcību Bušam ienākusi prātā 2001. gada Ziemassvētku koncerta laikā Vašingtonā. Timotijam tobrīd bija 8 gadi.

Pirmā Buša vēstule, datēta 2002. gada 24. janvāri, skanēja tā:“Dārgais Timotij, es vēlos būt tavs vēstuļu draugs. Es esmu vecs vīrs, man ir 77 gadi, bet es mīlu bērnus un, kaut arī mēs neesam tikušies, es jau tevi mīlu. Es pats dzīvoju Teksasā, un es laiku pa laikam tev uzrakstīšu. Lai tev veicas- G. Volkers”.

Pilnais Buša vārds bija Džordžs Herberts Volkers Bušs. Acīmredzot tāpēc viņš izvēlējās pseidonīmu G. Volkers.

Vēstuļu rakstītājam visgrūtākais uzdevums esot bijis noslēpt savu patieso identitāti. Tomēr viņš esot stāstījis par savu suni Sediju, kurš “ir saticis daudzus slavenus cilvēkus”, par sevi piemetinot, ka arī viņš esot bijis pietiekami pazīstams, lai “reiz tiktu uzaicināts uz Ziemassvētku svinībām Baltajā namā.”

Lai arī programmas ietvaros sponsoriem nav bijis atļauts sūtīt atbalstāmajiem dāvanas, Bušs šo aizliegumu tomēr pārkāpis.

Viņš esot sūtījis Timotijam pa pastu grāmatas, krāsu zīmuļus un krāsojamās grāmatas. Savukārt Timotijs bieži sūtījis uz Teksasu savus zīmējumus.

Saistītie raksti
Galerijas nosaukums

Tikai 2010. gadā, kad Timotijam apritējuši septiņpadsmit gadi un līdz ar pilngadības iestāšanos palīdzības programma oficiāli tikusi izbeigta , viņš uzzinājis sava vēstuļu drauga patieso identitāti. Tagad pēc prezidenta nāves par to uzzināja visa pasaule.

Taisnība ir tiem,kuri apgalvo- vislielākā vērtība, ko mēs varam uzdāvināt otram cilvēkam, ir mūsu laiks.

LA.lv