Pasaulē
Eiropa

Briselē 25.maijā notiks NATO samits 4

Foto AFP/Scanpix/LETA

NATO valstu līderi 25.maijā tiksies Briselē pirmajā Ziemeļatlantijas alianses samitā kopš ASV prezidenta Donalda Trampa ievēlēšanas, kurš ir kritiski izteicies par NATO, otrdien paziņoja NATO preses sekretāre.

Samita dalībnieki apspriedīs “alianses lomu cīņā pret terorismu, kā arī palielinātu aizsardzības izdevumu un taisnīgāka sloga sadalījuma svarīgumu,” sacīja NATO preses sekretāre.

Tramps pērn izraisīja satraukumu Eiropā, savas vēlēšanu kampaņas laikā paziņojot, ka NATO ir “novecojusi” un nespēj atbildēt uz islāma teroristu grupējumu mesto izaicinājumu.

ASV Baltā nama administrācija otrdien apstiprināja, ka Tramps piedalīsies šajā samitā. Ir gaidāms, ka tas būs Trampa pirmais ārzemju brauciens prezidenta amatā.

Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers sacīja, ka prezidents gaida tikšanos ar citu NATO valstu līderiem,”lai apliecinātu mūsu stingro uzticību NATO un apspriestu aliansei svarīgus jautājumus, sevišķi par alianses dalībvalstu atbildības sadalījumu un NATO lomu cīņā pret terorismu”.

NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam 12.aprīlī ir paredzēta vizīte Baltajā namā.

LA.lv