Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
19. janvāris, 2015
Drukāt

Briselē aplūkojama tekstilmākslinieka Egila Rozenberga izstāde “Zīmes. Latvija”

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā apskatāma ievērojamā latviešu tekstilmākslinieka Egila Rozenberga izstāde “Zīmes. Latvija”, vēsta Ārlietu ministrija.

“Mākslinieka Egila Rozenberga vārds saistās ar vērienīgiem gobelēniem un telpiskajiem objektiem, kam iedvesma rasta dabā un Latvijas nacionālajā kultūras mantojumā, īpaši akcentējot izteiksmīgu līniju ritmu, krāsu un faktūru,” stāsta izstādes kuratore, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja Inese Baranovska.

E. Rozenbergs pieder pie spilgtas tekstilmākslinieku paaudzes, kas sevi pieteica 70. gados. Mākslinieks saņēmis daudzus apbalvojumus, arī Triju Zvaigžņu ordeni, un viņa darbi atrodas nozīmīgos pasaules muzejos, kā arī sabiedriskajās telpās.

Izstādē apskatāmi 15 labākie darbi no E. Rozenberga pēdējo gadu radošā veikuma, kā arī divi senāki darbi – “Grāmatzīmes latvju rakstiem” (1982) un “Zīmes smiltīs” (1997), kurus uz izstādes laiku Pastāvīgai pārstāvniecībai aizlienējusi Latvijas Mākslinieku savienība.

Izstāde Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības ES viesiem un sadarbības partneriem būs apskatāma visu Latvijas prezidentūras ES Padomē laiku.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+