×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Briselē aplūkojama tekstilmākslinieka Egila Rozenberga izstāde “Zīmes. Latvija”

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā apskatāma ievērojamā latviešu tekstilmākslinieka Egila Rozenberga izstāde “Zīmes. Latvija”, vēsta Ārlietu ministrija.

“Mākslinieka Egila Rozenberga vārds saistās ar vērienīgiem gobelēniem un telpiskajiem objektiem, kam iedvesma rasta dabā un Latvijas nacionālajā kultūras mantojumā, īpaši akcentējot izteiksmīgu līniju ritmu, krāsu un faktūru,” stāsta izstādes kuratore, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja Inese Baranovska.

E. Rozenbergs pieder pie spilgtas tekstilmākslinieku paaudzes, kas sevi pieteica 70. gados. Mākslinieks saņēmis daudzus apbalvojumus, arī Triju Zvaigžņu ordeni, un viņa darbi atrodas nozīmīgos pasaules muzejos, kā arī sabiedriskajās telpās.

Izstādē apskatāmi 15 labākie darbi no E. Rozenberga pēdējo gadu radošā veikuma, kā arī divi senāki darbi – “Grāmatzīmes latvju rakstiem” (1982) un “Zīmes smiltīs” (1997), kurus uz izstādes laiku Pastāvīgai pārstāvniecībai aizlienējusi Latvijas Mākslinieku savienība.

Izstāde Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības ES viesiem un sadarbības partneriem būs apskatāma visu Latvijas prezidentūras ES Padomē laiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+